Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Slovenský poslanec Huliak, který nevěří ve změnu klimatu, vydechuje v novém videu cigaretový kouř na rostliny v teráriu a tvrdí, že je tím oživuje

Daily dávka slovenského politického bizáru, kratom jako doplněk stravy a vměšování Ruska do voleb v EU.

Datum: pátek, 19. dubna
Svátek: Rostislav

Slovenský poslanec Huliak nevěří ve změnu klimatu. V novém videu vdechuje cigaretový kouř na rostliny v teráriu a tvrdí, že je tím oživuje

Uch och, máme zde další příspěvek z kategorie Co se to zas děje na Slovensku?! a tentokrát se podíváme na téma klimatické změny, respektive jejího popírání. Poslanec Slovenské národní strany Rudolf Huliak v ní totiž nevěří a globální oteplování odmítá, kvůli čemuž ho na podzim odmítla prezidentka Zuzana Čaputová jmenovat ministrem životního prostředí. A ne, svým rozhodnutím podle všeho opravdu nešlápla vedle.

Na Instagramu SNS se ve středu objevilo video, na kterém kouří Huliak ve své kanceláři doutník a kouř následně vydechuje do terária, ve kterém jsou kytky.Takhle my si tady žijeme,“ komentuje poslanec scénu a říká, že květiny kouřem oživuje.

Taky se stalo: 

Kratom by se mohl dostat mezi doplňky stravy s omezením prodeje, uvedl Válek

Kratom by se mohl dostat mezi doplňky stravy s omezením prodeje, jako je u alkoholu. Při sněmovních interpelacích to uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jde podle něho o jeden ze tří způsobů, jak současnou volnou dostupnost této látky pocházející z tropické rostliny řešit. Vláda odmítla loni v červenci zařazení kratomu na seznam zakázaných návykových látek.

Fiala a De Croo adresovali dopis hlavám institucí EU o vměšování Ruska do voleb

Český premiér Petr Fiala a belgický premiér Alexander De Croo v úterý poslali dopis hlavám institucí Evropské unie a lídrům členských států, v němž informují o závěrech vyšetřování ruských pokusů vměšovat se do chodu Evropského parlamentu a do voleb. Mimo jiné se v něm píše, že pokusy o vměšování zahrnovaly předání hotovosti, především v České republice.

World Press Photo letos vyhrál snímek Palestinky s mrtvým dítětem v náručí

Snímkem letošního ročníku fotografické soutěže World Press Photo se stala fotografie truchlící Palestinky, která drží v náručí tělo své mrtvé pětileté neteře zabalené do bílé látky. Fotograf agentury Reuters Muhammad Sálim ho pořídil 17. října 2023 v nemocnici ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy.

Zdroj: ČTK