Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Shrek 5 bude mít premiéru v červenci 2026

Datum premiéry nového Shreka, vznik komise pro vyšetřování střelby na FF UK a zatykač na Navalnou. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: čtvrtek, 11. července
Svátek: Olga

Shrek 5 bude mít premiéru v červenci 2026

Shrek je zpátky! V červenci roku 2026 bude mít premiéru pátý a nejnovější film ze série. Filmové studio Dreamworks Animation v příspěvku na síti X potvrdilo, že se dočkáme nového dílu přesně 16 let od uvedení toho předchozího.

Podle příspěvku se ve filmu znovu objeví velké hvězdy - Mike Myers bude namlouvat titulního zlobra, Cameron Diaz se vrátí jako princezna Fiona a Eddie Murphy si zopakuje roli Oslíka.

Taky se stalo: 

Sněmovna naplnila členy vyšetřovací komisi ke střelbě na filozofické fakultě

Postup policie v souvislosti s loňskou tragickou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy prověří například Jiří Mašek (ANO), Pavel Kašník (ODS), Petr Letocha (STAN), Radek Koten (SPD), Michael Kohajda (KDU-ČSL) a Michal Zuna (TOP 09). Sněmovna je zvolila podle nominací jednotlivých klubů do desetičlenné vyšetřovací komise, kterou založila z podnětu opozičního hnutí ANO koncem června.

NS: Soud v Brně podmíněným trestem za znásilňování dívky porušil zákon

Krajský soud v Brně podmíněným trestem za znásilňování nezletilé podle Nejvyššího soudu (NS) porušil zákon. Podmínka je podle rozhodnutí NS trestem nepřiměřeně mírným. Nejvyšší soud reagoval na stížnost ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který ji podal. Nejvyšší soud ale nemůže napadené rozhodnutí zrušit. Jeho výrok by však mohl ovlivnit budoucí rozhodování justice v obdobných případech.

Rozsudek v případu otčíma, který nezletilou dívku několikrát týdně nutil k sexu, vzbudil kritiku a protesty.

Median: ANO by vyhrálo volby s 33 procenty, do Sněmovny by prošla i TOP 09

Sněmovní volby by v květnu vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty hlasů, druhá ODS by měla 14,5 procenta a třetí Piráty by volilo deset procent lidí. Do Sněmovny by se dostaly ještě hnutí STAN s podporou 8,5 procenta, SPD se 7,5 procenta a TOP 09 s 5,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního modelu, který na svém webu zveřejnila agentura Median. Z vládních stran ve srovnání s dubnem posílily ODS, STAN i TOP 09, která se vrátila nad pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny.

Ruský soud vydal zatykač na Navalnou kvůli údajné účasti v extremistické skupině

Soud v Moskvě podle ruských médií rozhodl o zatčení v nepřítomnosti Julie Navalné, opoziční aktivistky a vdovy po Alexeji Navalném. Důvodem je její údajná účast v extremistické skupině. Rozhodnutí podle agentury Reuters znamená, že Navalná bude s jistotou zatčena, pokud vstoupí na území Ruska.

Zdroj: ČTK, CNN