Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Rusko rozmístí v sousedním Bělorusku taktické jaderné zbraně, oznámil Putin

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 27. března

Name day: Dita

History: 27. března 1958 se stal Nikita Chruščov premiérem Sovětského svazu a současně si ponechal funkci prvního tajemníka KSSS.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajina vyzvala kvůli rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku k zasedání Rady bezpečnosti OSN. NATO označilo krok Moskvy za nezodpovědný.

Rusko rozmístí v sousedním Bělorusku taktické jaderné zbraně, oznámil Putin

Rusko rozmístí v sousedním Bělorusku taktické jaderné zbraně. Ve státní televizi to řekl ruský prezident Vladimir Putin s tím, že Moskva s Minskem uzavřela příslušnou dohodu. Podle Putina tím Moskva neporušuje žádná ujednání o nešíření jaderných zbraní a reaguje na oznámení Británie, která chce na Ukrajinu dodávat protitankové náboje z ochuzeného uranu.

„Bůh, zbraně a Trump“: Tisíce lidí se sešly na shromáždění v Texasu

Tisíce lidí se sešly v texaském Waco, aby podpořili Donalda Trumpa v jeho prvním veřejném vystoupení od chvíle, kdy před týdnem vyslovil domněnku, že bude brzy zatčen. Trump se ve svém projevu ohradil proti několika trestním vyšetřováním, jejichž terčem je už od ledna 2021, kdy opustil prezidentský úřad.

Lidé si na místě kupovali trička s nápisy „God, guns and Trump“ nebo „Trump won.“

Po incidentu u Národního muzea zatím policie zahájila sedm trestních řízení

Policie zatím zahájila sedm trestních řízení proti lidem, které zajistila při incidentu před Národním muzeem. V České televizi to uvedl policejní prezident Martin Vondrášek. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce se zároveň zastal pražských policistů, jejich zákrok byl podle něj v souladu se zákonem.

Zdroj: ČTK, BBC

Tweet of the day