Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Reddit podepsal smlouvu s OpenAI, ChatGPT bude moci používat obsah sítě

Smlouva OpenAI a Redditu, otázka vyloučení Pavla Novotného z ODS a další léčba Roberta Fica. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: sobota, 18. května
Svátek: Nataša

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI, její ChatGPT bude používat jeho obsah

Společnost Reddit podepsala smlouvu se start-upem OpenAI a chatovací robot ChatGPT tak bude moci používat obsah této sociální sítě. Společnost OpenAI, která za chatbotem ChatGPT stojí, díky smlouvě získá přístup k obsahu Redditu. Tato sociální síť zase nabídne funkce využívající umělou inteligenci.

OpenAI se v posledních měsících dohodla na využívání obsahu také s několika vydavateli. Jsou mezi nimi i agentura Associated Press nebo třeba deník Financial Times. Akcie Redditu po zprávě přidaly 12 procent, obchodovat se s nimi začalo přitom teprve v březnu

Taky se stalo:

Nejlépe funguje screening rakoviny, na něž se lidé nemusí objednat, ukazují data

Největší podíl cílové populace se účastní screeningu rakoviny děložního hrdla, který je součástí preventivní prohlídky u gynekologů. Lékaři vyšetří 80 procent žen. U méně úspěšných screeningových programů je nutné, aby se pacient sám objednal ke specialistovi. Vyplývá to z dat, která na tiskové konferenci prezentovalo ministerstvo zdravotnictví. Od roku 2026 by mohlo být objednávání jednodušší, podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude možné elektronicky.

O vyloučení Novotného bude vedení ODS jednat po eurovolbách

Širší vedení vládní ODS zváží, zda má kvůli výrokům vyloučit starostu pražských Řeporyj Pavla Novotného, po evropských volbách. V uplynulém týdnu se předsednictvo strany v čele s premiérem Petrem Fialou usneslo, že Novotného výroky jsou lidský nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS. Pravomoc vyloučit člena strany má výkonná rada. Ta byla svolána na úterý 11. června.

O další léčbě a převozu Fica rozhodne podle médií konzilium v pondělí

Lékařské konzilium by v pondělí mělo rozhodnout o další léčbě postřeleného slovenského premiéra Roberta Fica, který po středečním atentátu podstoupil ve fakultní nemocnici v Banské Bystrici pětihodinovou operaci, a o jeho možném převozu do Bratislavy. Fico zůstává i nadále na jednotce intenzivní péče, jeho stav je stále kritický.

Zdroj: ČTK