Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Psychiatr Cimický obviněný z vydírání a znásilnění má podle znalce sníženou empatii

Obviněný psychiatr Cimický, debata platformy Impakt a omezení vstupu humanitární pomoci do Gazy.

Datum: středa, 17. dubna
Svátek: Rudolf

Psychiatr Cimický obviněný z vydírání a znásilnění má podle znalce sníženou empatii

Psychiatr Jan Cimický podle znaleckého posudku netrpí duševní poruchou, má ale různá osobnostní specifika - sníženou empatii, klade důraz na vlastní význam či výjimečnost. Znalec z oboru psychologie Pavel Král to v úterý řekl u Obvodního soudu pro Prahu 8, který projednává obžalobu Cimického z desítek případů vydírání a několika znásilnění. Cimický, který se z jednání omluvil, už v minulosti veškerá obvinění popřel. Hlavní líčení bude pokračovat příští týden, kdy by měl soud začít vyslýchat poškozené ženy.

Státní zástupce obžaloval známého psychiatra Cimického ze 4 znásilnění a 35 případů vydírání

@eevelka

Taky se stalo: 

Platforma Impakt uspořádala debatu na téma Budoucnost Česka v Evropě, otevřel ji zdravicí prezident

Platforma Impakt, která funguje pod záštitou prezidenta republiky a která sdružuje mladé lidi Česka, uspořádala v pondělí debatu ve spolupráci se studentským spolkem českých právníků Všehrd. Tematicky se týkala otázky přijetí eura i Čechů a Češek v unijních institucích. Mezi debatujícími byli zástupci institucí, akademiků i politické špičky. Debatu otevřel zdravicí prezident Petr Pavel.

Unijní vůdci budou řešit Ukrajinu, Blízký východ a konkurenceschopnost EU

Původně se měli šéfové státu a vlád Evropské unie na svém mimořádném summitu, který začne ve středu v Bruselu, zabývat pouze konkurenceschopností EU a vztahy s Tureckem, množství témat ale vzhledem k dění ve světě začalo postupně narůstat. Unijní lídři se tak budou během dvoudenního jednání zabývat i situací na Ukrajině, nedávným íránským útokem proti Izraeli a budou rovněž debatovat o ruském vměšování do dění v EU. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala.

Izrael dál omezuje vstup humanitární pomoci do Gazy, řekl komisař OSN

 Izrael pokračuje v nezákonných omezeních humanitární pomoci do Pásma Gazy, řekl v úterý vysoký komisař OSN pro lidská práva Volker Türk. Minulý týden přitom Izrael hovořil o tom, že umožňuje vjezd do Gazy stále většímu počtu kamionů.

Zdroj: ČTK