Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Portugalský parlament definitivně schválil zákon o eutanazii

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 13. května

Name day: Servác

History: 13. května 2009 vznikla počítačová hra Minecraft.

Situace na Ukrajině

  • Jednotky ukrajinské armády postoupily u Bachmutu o dva kilometry a ruský postup ve městě a jeho okolí se zastavil.
  • Ukrajinské síly podnikly 26 útoků podél celého 95kilometrového úseku fronty u Soledaru. Všechny byly odraženy, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Portugalský parlament definitivně schválil zákon o eutanazii

Portugalský parlament přehlasoval prezidentské veto a definitivně schválil zákon o eutanazii. Oznámila to místní tisková agentura Lusa. Portugalsko se tak stane pátou zemí EU, kde bude eutanazie legální. Parlament zákon schválil poté, co ho v posledních třech letech opakovaně zablokoval portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa, který je praktikujícím katolíkem. Po hlasování zákonodárců už prezident nebude moci zákon blokovat.

SPOTLIGHT: Tálibán zakázal afghánským ženám  pracovat pro OSN

by @eevelka

Slovenským ministrem zahraniční v úřednické vládě bude diplomat Wlachovský

Ministrem zahraničí ve slovenské úřednické vládě budoucího premiéra a dosavadního viceguvernéra centrální banky (NBS) Ľudovíta Ódora bude diplomat Miroslav Wlachovský. Ministerstvo financí povede nynější hlavní ekonom NBS Michal Horváth. Ministryní kultury bude někdejší ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery v Česku Silvia Hroncová. Seznam členů kabinetu odborníků dnes ČTK poskytla prezidentská kancelář, prezidentka Zuzana Čaputová vládu jmenuje v pondělí. Úřednická vláda, první svého druhu v novodobé historii země, má dovést zemi k zářijovým předčasným parlamentním volbám.

Ministerstvo zdravotnictví chce víc akutních psychiatrických lůžek a větší kontrolu poskytování terapie

Ministerstvo zdravotnictví plánuje více podpořit vzdělávání psychiatrů a vznik akutních lůžek, zejména pro děti. Větší kontrolu chce mít nad tím, kdo může poskytovat psychoterapii. Reforma duševního zdraví, jak byla nastavená předchozími vládami, má podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) dál jeho podporu, řekl to na tiskové konferenci. Cílů reformy se ale bude podle místopředsedy Národní rady pro duševní zdraví Tomáše Kašpárka kvůli nedostatku personálu dosahovat pomaleji, než bylo plánováno.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day