Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Polský prezident Duda řekl, že je připraven postavit novou železnou oponu

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 3. února

Name day: Blažej

History: 3. února 1945 provedlo letectvo USA nálet na Berlín, při kterém zahynulo 22 tisíc lidí.

Situace na Ukrajině

  • Evropská unie chce letos vycvičit dalších 15 000 ukrajinských vojáků a zdvojnásobit tím objem výcvikové mise probíhající v několika členských zemích.
  • Při raketovém útoku na rezidenční budovu v Kramatorsku na východě Ukrajiny zemřeli nejméně dva lidé, dalších sedm jich utrpělo zranění.

Čína označila chystanou návštěvu Pekarové Adamové na Tchaj-wanu za chybný krok

Čína označila plánovanou návštěvu předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové na Tchaj-wanu za nesprávné rozhodnutí a vyzvala k jejímu zrušení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo zahraničí.

Rakousko vyhostilo čtyři ruské diplomaty, oznámilo ministerstvo zahraničí

Rakousko se rozhodlo vyhostit čtyři ruské diplomaty. Dva z nich působili na ruském velvyslanectví a jednali v rozporu s diplomatickým statusem, píše agentura Reuters s odkazem na rakouské ministerstvo zahraničí. Další dva působili na ruském zastoupení při OSN a porušili pravidla dojednaná mezi Rakouskem a OSN.

Polský prezident Duda řekl, že je připraven postavit novou železnou oponu

Polský prezident Andrzej Duda prohlásil, že je připraven postavit železnou oponu až do mraků, pokud za východní hranicí bude agresivní stát prahnoucí zabíjet a zotročovat své sousedy. Učinil tak v narážce na Rusko, které téměř před rokem napadlo Ukrajinu, informovala agentura PAP. Duda se v Rize se svým lotyšským protějškem Egilsem Levitsem zúčastnil debaty s experty věnované bezpečnostním otázkám.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day