Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Podle průzkumů by finále volby prezidenta nyní vyhrál Petr Pavel

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 23. ledna

Name day: Zdeněk

History: 23. ledna 1997 se Madeleine Albright stala první ženou ve funkci ministra zahraničních věcí Spojených států amerických.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajina odrazila ruské útoky u deseti obcí na Donbasu včetně Bachmutu, uvedl Kyjev. Podle ISW dává obrana Bachmutu smysl i přes rostoucí náklady.

Průzkum pro ČT: Finále volby prezidenta by nyní vyhrál Petr Pavel

Pokud by se minulý týden konalo rozhodující druhé kolo volby prezidenta, ovládl by ho bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše 7 procent. Pro jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) by určitě hlasovalo 29 procent a spíše 9 procent voličů. Koho budou volit, zatím neví 9 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi.

Prezidentské volby #2: Petr Pavel

by @eevelka

Deset lidí zahynulo při střelbě po oslavách čínského nového roku u LA

Střelba v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, si vyžádala životy deseti lidí, píše agentura AP s odkazem na policii. Krveprolití se odehrálo po oslavách čínského nového roku, kterých se zúčastnily tisíce lidí.

Bob Boese z kanceláře losangeleského šerifa uvedl, že střelba vypukla v podniku na Garvey Avenue a pachatelem je muž.

V Bidenově domě ve státu Delaware byly nalezeny další utajované dokumenty

V domě amerického prezidenta Joea Bidena ve Wilmingtonu ve státu Delaware pracovníci ministerstva spravedlnosti našli v pátek šest dokumentů označených jako utajované, informoval Bidenův právník Bob Bauer. Pocházejí z doby, kdy Biden působil v Senátu, a z období, kdy byl americkým viceprezidentem. Prezident i viceprezident USA mají po odchodu z funkce povinnost odevzdat všechny citlivé materiály Národnímu archivu USA.

Lehečka slaví premiérový postup do čtvrtfinále Australian Open, Krejčíková končí

Tenista Jiří Lehečka porazil v osmifinále Australian Open světovou sedmičku Kanaďana Félixe Augera-Aliassima 4:6, 6:3, 7:6, 7:6 a postoupil poprvé mezi osm nejlepších hráčů grandslamového turnaje. Neuspěla naopak Barbora Krejčíková, která prohrála se světovou trojkou Američankou Jessicou Pegulou 5:7, 2:6 a loňskou čtvrtfinálovou účast v Melbourne neobhájila.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day