Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Podle ministra školství Beka patří do osnov queer témata

Nové školní osnovy, návštěva Petra Fialy ve Spojených státech a vládních bojkot médií na Slovensku.

Datum: úterý, 16. dubna
Svátek: Irena

Podle ministra školství Beka patří do osnov queer témata

V debatním pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct se v minulém týdnu ministr školství Mikuláš Bek vyjádřil k novým osnovám, které mají být zařazeny do školní výuky. Jako jejich součást zmínil i témata týkající se queer lidí a jejich identity. „Já si myslím, že to do výuky patří,“ řekl Bek. „Tahle témata mají být reflektována,“ dodal. Oponoval přitom místopředsedovi sněmovního výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovu Zdeňku Kettnerovi. Ten je proti. ,,LGBTQI+ komunita nemá žádné historické opodstatnění. To je naprosto nový ideologický konstrukt, který do dějepisu nepatří,“ tvrdil.

Taky se stalo:

Fiala se setkal v Bílém domě s Bidenem, bude jednat i v centrále CIA

Premiér Petr Fiala v pondělí zahájil návštěvu USA setkáním s prezidentem Joem Bidenem. V úterý ho čeká jednání v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA). Fiala bude s ředitelem CIA Williamem Burnsem hovořit o bezpečnostní spolupráce.

Vládní politici na Slovensku začali bojkotovat nejsledovanější TV

Vládní politici na Slovensku přestali chodit do diskusní relace nejsledovanější televize Markíza, kterou už delší dobu bojkotují sociální demokraté (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. V další soukromé televizi Joj zase skončilo vysílání politické debaty a ministerstvo kultury pracuje na úpravě návrhu nového zákona o veřejnoprávním Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), jehož původní verze by podle kritiků vedla k ovládnutí RTVS státem.

V New Yorku začíná Trumpův proces ohledně platby pornoherečce

Před vstupem do soudní síně Trump, který usiluje o návrat do Bílého domu po listopadových prezidentských volbách, proces označil za politicky motivovaný. Sedmasedmdesátiletý republikánský prezident z let 2017 až 2021 se soudního stání na Manhattanu musí zúčastnit osobně. Očekává se, že se proces protáhne do května. 

Zdroj: ČTK