Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Pilot Roman Staněk povýšil do formule 2, dál bude jezdit za Trident

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 12. ledna

Name day: Pravoslav

History: 12. ledna 2010 zemřelo při zemětřesení na Haiti několik desítek tisíc lidí.

Situace na Ukrajině

  • Na návštěvu Kyjeva se vypravili primátoři a starostové Prahy, Varšavy, Bratislavy a Budapešti, včetně primátora Hřiba. Uvedla to polská média.

Berlín chce po silvestrovských násilnostech více investovat do mládeže

Po silvestrovských násilnostech a útocích na policisty a záchranáře chce Berlín více investovat do sociální práce s mládeží a budovat volnočasová místa pro mladé. Včera to po konferenci na téma násilí u mládeže oznámila primátorka metropole Franziska Giffey. S násilnostmi se během oslav příchodu nového roku potýkalo několik německých měst, rozsah útoků v Berlíně ale zemi a politické představitele šokoval.

Ústavní soud stížnost Rohanové odmítl, voleb se s konečnou platností nezúčastní

Ústavní soud odmítl stížnost Denisy Rohanové, kterou Nejvyšší správní soud vyřadil z voleb prezidenta. S konečnou platností se tak voleb nezúčastní. Některá média o výsledku informovala už v úterý, s oficiálním oznámením ale soud přišel až včera. Stížnost označil za zjevně neopodstatněnou. Zdůraznil, že kandidátní listiny pro volbu prezidenta lze podávat na vnitro až po vyhlášení voleb. Rohanová se na ministerstvo obrátila dříve. Výsledek řízení novinářům oznámil generální sekretář soudu Vlastimil Göttinger.

Denisa Rohanová. Zdroj: Profimedia

Pilot Staněk povýšil do formule 2, dál bude jezdit za Trident

Pilot Roman Staněk bude v nadcházející sezoně závodit ve formuli 2. V kategorii, která je předstupněm královské automobilové třídy F1, bude opět hájit barvy týmu Trident, se kterým vloni skončil pátý ve formuli 3. Italská stáj se sídlem v Miláně o pokračování spolupráce a povýšení českého pilota informovala na svém webu. Závodní dvojici Staněk vytvoří s Francouzem Clémentem Novalakem, který už má za sebou dvě sezony v F2, absolvoval je ale v jiném týmu.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day