Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Ochranka našla na pánské toaletě v Poslanecké sněmovně kokain

Kokain v Poslanecké sněmovně, přehlasované veto kontroverzního zákonu gruzínské prezidentky a Nikki Haley podepisující izraelskou munici. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: čtvrtek, 30. května
Svátek: Ferdinand

Ochranka našla na pánské toaletě v Poslanecké sněmovně kokain

Policejní ochranka Poslanecké sněmovny objevila na přelomu roku 2022 a 2023 drogu na pánské toaletě, podle informací serveru Seznam Zprávy se jednalo o kokain. Vedení ochranné služby případ vyhodnotilo tak, že vzhledem k minimálnímu množství drogy nešlo o trestný čin ani přestupek a nález dál nehlásilo, řekl serveru mluvčí ochranné služby Tomáš Procházka. Policie na síti X ve středu uvedla, že ani po prohlédnutí kamerových záznamů nezjistila, kdo papírek, kde měla být droga, donesl na toaletu. Současně se ale zabývá i tím, jak se informace o nálezu dostala do médií, protože policisté jsou vázáni mlčenlivostí.

Případ se podle Seznam Zpráv stal na přelomu loňského a předloňského roku, kdy opozice zahájila obstrukce, takže například v lednu 2023 kvůli hlasování o důvěře vlády museli poslanci a poslankyně ve Sněmovně trávit celou noc. Ochrance, jejíž kancelář sousedí s pánskou toaletou, bylo podle serveru podezřelé, že se zpoza stěny několikrát za noc ozývalo podezřelé klepání. Na splachovacím zařízení jednoho záchodu pak policisté našli papírek s bílým práškem. Následný test ukázal na kokain. Ochranka poté vše sepsala do oficiálního záznamu a vložila do interního informačního systému.

Taky se stalo:

Evropská komise rozhodla o ukončení řízení s Polskem kvůli stavu právního státu

Evropská komise ve středu rozhodla o ukončení řízení s Polskem kvůli stavu právního státu, kterému Varšava čelila více než šest let. Šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyen už na začátku května uvedla, že v Polsku neexistuje riziko závažného porušení zásad právního státu, a proto EU ukončí takzvanou proceduru podle článku 7 Smlouvy o Evropské unii.

Gruzínský parlament přehlasoval prezidentské veto zákona o zahraničním vlivu

Gruzínský parlament v úterý přehlasoval prezidentské veto kontroverzního zákona o zahraničním vlivu. Prezidentka Salome Zurabišviliová normu, která v kavkazské zemi vyvolala rozsáhlé protesty, vetovala v polovině května.

Nikki Haley čelí kritice za vzkaz, který napsala na izraelskou munici

Neúspěšná uchazečka o republikánskou nominaci do letošních amerických prezidentských voleb Nikki Haley čelí kritice za vzkaz, který tento týden napsala na izraelskou dělostřeleckou munici při své návštěvě země. Snímek, na němž bývalá americká velvyslankyně při OSN za vlády Donalda Trumpa munici podepisuje fialovou fixou, sdílel na síti X poslanec a bývalý izraelský velvyslanec při OSN Danny Danon. Podle něj Haley na munici napsala "Finish Them".

Zdroj: ČTK