Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Bob, Bob a Bob. O post guvernéra Washingtonu se ucházeli tři muži se stejným jménem, cílem bylo zmást voličstvo

Tři Bobové na kandidátce ve Washingtonu, nízká finanční gramotnost českého obyvatelstva a přijetí gruzínského zákona o zahraničním vlivu. To jsou nejdůležitější zprávy dne

Datum: středa, 15. května
Svátek: Sofie, Žofie

Bob, Bob a Bob. O post guvernéra Washingtonu se ucházeli tři muži stejného jména, dva byli dosazeni aktivistou

O post guvernéra Washingtonu se v jednu chvíli ucházeli tři muži stejného jména. Kromě demokrata a generálního prokurátora Boba Fergusona se totiž na kandidátce objevili další dva Bobové – jeden z Yakimy a druhý z Grahama. Oba byli zaregistrováni konzervativním republikánským aktivistou Glenem Morganem, který chtěl zmást voličstvo a zajistit tak původnímu Bobovi méně hlasů.

Morgan na Facebook napsal, že oba Bobové jsou „ve všech ohledech lepší než AG kandidující na stejný úřad a věřím, že mohou poskytnout demokratům v našem státě lepší volbu pro tento úřad“. Zároveň uvedl, že ho mrzí, že nestihl naverbovat Bobů Fergusonů víc, jelikož se jedná o poměrně běžné jméno. Dva jeho vybraní Bobové nicméně v pondělí z voleb odstoupili, a to pod hrozbou možného trestního stíhání za to, že se svou kandidaturou záměrně snažili zmást a uvést voliče a voličky v omyl.

Taky se stalo:

Třetina Čechů a Češek má nízkou úroveň finanční gramotnosti, sami se hodnotí lépe

Třetina Čechů a Češek má nízkou úroveň finanční gramotnosti, víc než polovina přitom hodnotí své znalosti a dovednosti týkající se peněz jako průměrné, další asi pětina jako nadprůměrné. Nižší úroveň finanční gramotnosti mají především ženy, lidé s nižším vzděláním a chudší lidé, což z nich dělá snazší oběti finančních podvodů.

Ministr Válek: Vzniká koncepce rozvoje dětské psychiatrické péče

Do několika týdnů by odborná společnost měla ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi předložit koncepci rozvoje dětské psychiatrické péče. Vzniknout má až 150 nových lůžek, změny umožní vzdělávat více psychiatrů i psychologů. V péči o dospělé by se kromě center duševního zdraví měly dál rozvíjet i psychiatrické nemocnice.

Gruzínský parlament schválil kontroverzní zákon o zahraničním vlivu

Gruzínský parlament v úterý ve třetím a závěrečném čtení schválil kontroverzní návrh zákona o zahraničním vlivu, který prosazuje vládní strana Gruzínský sen, informují zahraniční agentury. V ulicích hlavního města Tbilisi proti předloze už týdny demonstrují desetitisíce lidí. Tajemník prezidentky Salome Zurabišviliové už dříve avizoval veto hlavy státu, nicméně Gruzínský sen má dostatek poslanců, aby ho přehlasoval.

Zdroj: ČTK, Herald, Fox News