Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Nejvyšší soud USA zamítl omezení nošení zbraní ve státě New York

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 24. června

Name day: Jan

Occasion: Mezinárodní den žen v diplomacii

History: 24. června 1942 vyhladili nacisté osadu Ležáky, která pomáhala při atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Situace na Ukrajině

  • Ruská vojska obsadila další dvě osady jižně od Lysyčansku a snaží se obklíčit ukrajinské obránce v tomto městě.
  • Fiala čeká, že summit EU se na kandidatuře Ukrajiny shodne. Je to podle něj vyjádření solidarity, i když proces přijetí nebude rychlý ani snadný.

Německo vyhlásilo kvůli zásobování plynem stav výstrahy

Německá vláda Olafa Scholze vyhlásila v zemi kvůli problémům s dodávkami ruského plynu stav výstrahy. Jedná se o druhý stupeň varování. Vláda se proto zaměří více na plnění zásobníků, nárůst cen ani jiné dopady na domácnosti nejsou očekávány.

Nejvyšší soud USA zrušil newyorské omezení na nošení zbraní venku

Nejvyšší soud Spojených států amerických zamítl omezování skrytého nošení zbraní ve státě New York. Je podle něj neústavní a v rozporu s druhým dodatkem americké ústavy, který uzákoňuje právo Američanů nosit zbraň. Jedná se tak o zásadní rozšíření zmíněného práva, podle kritiků dojde k nárůstu násilí.

V Británii znovu stávkují železničáři

Ve Velké Británii probíhá další železniční stávka za vyšší mzdy, udržení pracovních pozic a zlepšení pracovních podmínek. Ze všech spojů je dostupných jen asi 20 %, zhruba polovina železniční sítě je uzavřena. Jedná se o největší stávku železničářů ve Velké Británii za posledních 30 let.

Zdroje: ČTK, ČT24