Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Ministerstvo představilo aplikaci EPU, která má přispívat k ochraně životního prostředí

Nová aplikace EPU pro turismus, podané přihlášky do eurovoleb a neúčast Pellegriniho na předvolební debatě s Korčokem.

Datum: středa, 3. dubna
Svátek: Richard

Aplikace EPU přispěje k ochraně životního prostředí a navede turisty a turistky na méně známé trasy

Ministerstvo životního prostředí a společnost Veolia představily novou mobilní aplikaci a on-line portál s názvem EPU. Jeho cílem je upozornit na problém nadměrného počtu turistů, kteří navštěvují přírodní lokality a zatěžují tak životní prostředí i místní infrastrukturu, a nabídnout proto méně známá místa k výletu.

V současnosti je možné si vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice a další trasy budou i nadále přibývat. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná vytíženost trasy. Výlety v chráněných územích jsou navíc schvalovány správci jednotlivých oblastí, a pokud trasa neprochází místy, kde vysoká návštěvnost ohrožuje okolní přírodu, mají štítek overtourism friendly.

Taky se stalo:

Do eurovoleb se přihlásilo 30 uskupení, méně než do minulých

Ministerstvo vnitra na webu uvedlo, že devět kandidátních listin podaly politické strany a hnutí samostatně a jedenáct kandidátních listin bylo podáno koalicemi. O tom, která volební seskupení splnila všechny zákonem požadované náležitosti a budou tak k volbám připuštěna, rozhodne ministerstvo do 20. dubna.

Pellegrini nepřišel do rozhlasového duelu s Korčokem, ten byl v debatě sám

Předseda slovenského parlamentu Pellegrini na sociální síti předem napsal, že včas a dopředu oznámil, že se rozhovoru nezúčastní a že bude v regionech. Podle listu Sme v době vysílání relace byl ale v Bratislavě. Pellegrini naopak potvrdil svou účast ve večerní diskusi s exministrem zahraničí Korčokem v nejsledovanější televizi Markíza. O novém prezidentovi rozhodnou slovenští voliči v sobotu.

Při střelbě ve finské škole zemřel jeden žák, podezřelému je 12 let

Střelec, jehož motiv zatím není známý, použil ruční palnou zbraň, na niž měl povolení blízký příbuzný. Policie případ vyšetřuje jako vraždu a pokus o vraždu. Vzhledem k tomu, že je podezřelému 12 let, není trestně odpovědný, podotkla policie.

Zdroj: ČTK