Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Messi v sobotu odehraje poslední utkání za PSG

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 2. června

Name day: Jarmil

History: 1. června 1953 byla ve Velké Británii korunována Alžběta II. královnou

Situace na Ukrajině

  • Tři osoby, včetně devítileté dívky a její matky, zemřely včera v noci při dalším vzdušném útoku na hlavní město Ukrajiny, Kyjev. Šestnáct lidí utrpělo zranění, jak informují ukrajinská média.
  • Padající trosky zničených raket během útoku způsobily zranění, škody, a oběti, uvedla ukrajinská letectva. Podle médií se oběti ruského útoku snažily dostat do krytu, ale ten byl uzavřený.

ČNB od července vypouští jedno z pravidel pro poskytování hypoték

Členové bankovní rady České národní banky (ČNB) se dnes rozhodli upravit pravidla pro poskytování hypoték. Od července se již nebude vyžadovat, aby žadatelé o hypotéku dodržovali limit výše splátek dluhu vzhledem k jejich čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Tuto změnu oznámila Karina Kubelková, členka bankovní rady ČNB, během tiskové konference. Ostatní pravidla pro poskytování hypoték zůstanou v platnosti.

Europoslanci schválili uvolnění 500 milionů eur na podporu výroby munice v zemích EU. Plán má zejména urychlit dodávky na Ukrajinu

Dnes poslanci Evropského parlamentu (EP) odsouhlasili uvolnění 500 milionů eur (přibližně 11,9 miliardy Kč) na financování výroby munice v rámci zemí Evropské unie. Tento návrh je součástí plánu, kterým se Evropská unie zavazuje do příštího jara dodat Ukrajině milion kusů dělostřelecké munice. Podrobnosti tohoto návrhu budou projednávány mezi parlamentem a členskými státy a jeho konečné schválení se očekává v červenci.

EU zavede od roku 2024 jednotnou nabíječku pro mobily, týká se to i Applu

by @yanhoechka

Messi odehraje v sobotu poslední utkání za PSG

Trenér Christophe Galtier potvrdil, že argentinský útočník Lionel Messi, který je součástí fotbalového týmu Paris St. Germain, odehraje své poslední utkání v sobotu proti Clermontu. Existují spekulace v médiích o možném lukrativním angažmá pro pětatřicetiletého mistra světa v Saúdské Arábii. Nicméně, není vyloučen ani návrat do Barcelony.

Tweet of the day:

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.