Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: LeBron James překonal Abdula-Jabbara a je nejlepším střelcem historie NBA

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: čtvrtek, 9. února

Name day: Apolena

History: 9. února 1993 vznikla politická strana Česká strana sociálně demokratická, přejmenováním Československé sociální demokracie. Jejím prvním předsedou se stal Miloš Zeman.

Situace na Ukrajině

  • Ruské invazní síly se snaží plně ovládnout Doněckou a Luhanskou oblast na východě Ukrajiny, uvedl ve své včerejší operační svodce ukrajinský generální štáb. 

Zelenskyj je na neohlášené návštěvě Británie, na letišti ho uvítal Sunak

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera zavítal na předem neohlášenou návštěvu Británie. Na londýnském letišti Stansted, kde přistál letoun s ukrajinským prezidentem, hosta osobně přivítal britský premiér Rishi Sunak, se kterým bude Zelenskyj jednat a zavítá mezi ukrajinské vojáky, oznámil úřad britského premiéra. Buckinghamský palác podle agentury PA potvrdil, že ukrajinského prezidenta přijme i král Karel III. Zelenskyj je na teprve druhé zahraniční cestě od začátku téměř rok trvající ruské invaze do jeho země. V prosinci navštívil Spojené státy.

Zemětřesení v Turecku a Sýrii má už přes 11 000 obětí

Zemětřesení v Turecku a Sýrii má už přes 11 000 obětí. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan při návštěvě postižených oblastí řekl, že v Turecku kvůli pondělním otřesům zemřelo nejméně 8 574 lidí. Dalších 2 530 lidí podle dosavadních údajů zahynulo na severu Sýrie.

Erdogan připustil, že v prvním dni po katastrofě byly určité problémy ohledně pomoci zasaženým, nyní podle něj záchranné operace běží na plné obrátky.

LeBron James překonal Abdula-Jabbara a je nejlepším střelcem historie NBA

Basketbalista LeBron James z Los Angeles Lakers se stal nejlepším střelcem historie NBA. V utkání s Oklahomou City nastřílel 38 bodů a s celkem 38 390 body překonal o tři dosavadní rekord Kareema Abdula-Jabbara, který mu přišel osobně pogratulovat a symbolicky předat míč.

Zatímco dnes už pětasedmdesátiletý Abdul-Jabbar, který držel rekord od roku 1984, potřeboval v sedmdesátých a osmdesátých letech na 38 387 bodů 1560 zápasů, Jamesovi k tomu stačilo o 150 utkání méně. V průměru střílí přes 27 bodů na zápas.

V soutěži Eurovize bude Česko reprezentovat dívčí kapela Vesna

V národním kole Eurovize zvítězila na základě hlasování diváků dívčí kapela Vesna a bude reprezentovat Českou republiku v květnu na soutěži ve Velké Británii. Vítěze národního kola pořadatelé představili v Praze. V národní soutěži byli ještě Markéta Irglová, držitelka Oscara za nejlepší filmovou píseň Falling Slowly z filmu Once, písničkář Rodan, česká zpěvačka s arménskými kořeny Pam Rabbit a Michaela Charvátová vystupující pod uměleckým jménem Maella.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day