Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Lana del Rey přijela na Coachellu na motorce a zazpívala s Billie Eilish

Začátek letošního festivalu Coachella v podobě vystoupení Lany a Billie, Fiala opět předsedou ODS a zhoršená situace na Ukrajině.

Datum: neděle, 14. dubna
Svátek: Vincenc

Lana del Rey přijela na Coachellu na motorce a zazpívala s Billie Eilish

Na hudebním festivalu Coachella v Kalifornii vystoupila v pátek večer zpěvačka Lana del Rey a přizvala si k sobě na dva duety hudebnici Billie Eilish. Ikony společně zazpívaly písničku Ocean Eyeas od Billie a následně i Video Games od Lany. Když se jejich společné vystoupení chýlilo ke konci, vyjádřila Lana svůj obdiv vůči Billie. ,,That’s the voice of our generation, the voice of your generation, and i’m so fucking grateful she’s standing next to me right now singing my favorite song," řekla zpěvačka.

Lana navíc přijela na své vystoupení na motorce, a to jako spolujezdkyně. Během příjezdu hrála její píseň Jealous Girl. The queen herself, ladies and gentlemen.

Taky se stalo:

Fiala je pošesté předsedou. Půjde o prozápadní hodnoty, vyzval ODS k akci

Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, protikandidáta neměl. Mandát považuje za silný a hodlá s ním příští rok ve sněmovních volbách obhájit pozici ODS v čele vládních stran. Funkci prvního místopředsedy obhájil ministr financí Zbyněk Stanjura.

Památník v Letech věnovaný holokaustu Romů a Sintů se otevře 12. května

V místě byl za druhé světové války koncentrační tábor pro Romy. V 70. letech minulého století tam vznikl vepřín. Stát ho v roce 2018 odkoupil za 450 milionů od firmy Agpi, která tam měla ve 13 halách 13.000 prasat. Táborem v Letech podle historiků od srpna 1942 do května 1943 prošlo 1308 Romů, mužů, žen i dětí, 327 z nich v něm zemřelo a přes 500 skončilo v koncentračním táboře v Osvětimi.

Situace na východní frontě se značně zhoršila, uvedl Syrskyj

Rusko po březnových prezidentských volbách zesílilo ofenzivu, napsal  vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj na platformě Telegram. Postup Rusům podle Syrského usnadňuje teplé a suché počasí, protože tanky mohou rychleji postupovat otevřenou krajinou.

Zdroj: ČTK