Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: kviff.com

SPOTLIGHT: KVIFF představil vizuál pro letošní 58. ročník festivalu

Odhalený vizuál pro letošní KVIFF, traumatizované děti ve školách a seznam hlavních znečišťovatelů ovzduší.

Datum: středa, 24. dubna
Svátek: Jiří

KVIFF představil vizuál pro letošní 58. ročník festivalu

Karlovy Vary International Film Festival představil v úterý vizuál pro 58. ročník festivalu, který se bude letos konat ve dnech od 28. června až do 7. července v Karlových Varech. Jeho autorem je Studio Najbrt, konkrétně pak Jonatan Kuna (design), Aleš Najbrt (art director) a Zdeněk Trinkewitz (animace). „Inspirací pro symbol 58. ročníku byl zjednodušený půdorys hotelu Thermal,“ popisují jeho tvůrci.

Prezident festivalu Jiří Bartoška zároveň informoval v úterý o tom, že Kříšťálový globus, tedy cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary za mimořádný přínos české kinematografii, převezme na letošním ročníku herec Ivan Trojan.

Taky se stalo: 

Traumatizované dítě je podle organizace SOFA prakticky v každé školní třídě

S traumatizovaným dítětem se učitelé a učitelky setkají prakticky v každé školní třídě. Na tiskové konferenci, která se zaměřila na trauma u dětí a jeho projevy, to řekla předsedkyně neziskové organizace Society for All (SOFA) Lenka Felcmanová. Pro podporu nejen pedagogů a pedagožek při práci s traumatizovanými dětmi připravila organizace vzdělávací program.

Výzkum: Vzduch nejvíce znečišťuje doprava, lokální topení a stavební činnost

Doprava, lokální topeniště a stavební činnost jsou nejčastějšími zdroji znečištění ovzduší. Vyplývá to z výzkumů odbornictva z brněnské Masarykovy univerzity. Vědci a vědkyně sledovali od roku 2021 kvalitu ovzduší v Brně.

Obžaloba žádá pokutu pro Trumpa, neboť porušil zákaz mluvit o svědcích či porotě

Donald Trump by měl podle prokuratury dostat pokutu 10 tisíc dolarů (skoro 240 tisíc Kč) za porušování soudního příkazu, který omezuje jeho veřejná vyjádření o aktérech procesu kolem údajného falšování exprezidentových finančních záznamů. Soudce zakázal Trumpovi mluvit o potenciálních svědcích nebo členech poroty, obžalovaný se ale v posledních dnech před novinářstvem nebo na internetu v této souvislosti opakovaně vyjadřoval.

Zdroj: ČTK