Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska F1 vyhrál Lando Norris z McLarenu

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska F1, remíza českých fotbalistů na mistrovství Evropy a nový ukrajinský velvyslanec v Česku. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: neděle, 23. června
Svátek: Zdeňka

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska F1 vyhrál Lando Norris z McLarenu

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska formule 1 vyhrál Lando Norris. Britský jezdec McLarenu porazil na trati v Barceloně o 20 tisícin sekundy úřadujícího mistra světa a obhájce loňského triumfu Maxe Verstappena z Red Bullu. Třetí skončil Lewis Hamilton z Mercedesu.

Čtyřiadvacetiletý Norris vybojoval první pole position v sezoně a druhou v kariéře. Dosud v kvalifikaci zvítězil jen před třemi lety v Rusku. V nedělním závodě zaútočí na druhé letošní vítězství. Může se také posunout na druhé místo v pořadí šampionátu. Od Charlese Leclerca z Ferrari, který byl v sobotu pátý, ho dělí sedm bodů.

Taky se stalo:

Fotbalisté remizovali s Gruzií 1:1 a zkomplikovali si boj o postup ze skupiny

Čeští fotbalisté v druhém utkání na mistrovství Evropy v Německu pouze remizovali s Gruzií 1:1 a zkomplikovali si boj o postup ze skupiny F. Jediného nováčka na velkém turnaji poslal v Hamburku v nastavení úvodního dějství do vedení z penalty Georges Mikautadze, v 59. minutě srovnal Patrik Schick, ale otočit stav už svěřenci trenéra Ivana Haška navzdory obrovské střelecké převaze nedokázali.

Novým ukrajinským velvyslancem v ČR bude Vasyl Zvaryč

Novým ukrajinským velvyslancem v České republice bude Vasyl Zvaryč, který byl dosud v čele ambasády v Polsku. Jmenoval ho prezident Volodymyr Zelenskyj, vyplývá z informací na webu ukrajinské hlavy státu.

Šéf OSN: Izrael musí zajistit pořádek v Gaze, aby tam šla distribuovat pomoc

Izrael má jako okupační mocnost povinnost zajistit veřejný pořádek a bezpečnost v Pásmu Gazy, aby se k civilistům dostala humanitární pomoc, uvedl v pátek mluvčí generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese. Organizace OSN už dříve varovaly, že na tomto palestinském území s 2,3 milionu lidí hrozí hladomor kvůli válce Izraele s hnutím Hamás, jež trvá už přes osm měsíců.

Zdroj: ČTK