Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Krejčíková se Siniakovou jsou potřetí za sebou ve finále Australian Open

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 28. ledna

Name day: Otýlie

History: 28. ledna 1919 byla založena Masarykova univerzita.

Situace na Ukrajině

  • Rusko během uplynulého dne vystřelilo na Ukrajinu 70 raket, z nichž 47 bylo zničeno, uvedl ve svém ranním hlášení ukrajinský generální štáb.

NBC: Biden zvažuje, že kolem výročí ruské invaze na Ukrajinu navštíví Evropu

Americký prezident Joe Biden zvažuje, že v únoru v období kolem výročí ruské invaze na Ukrajinu navštíví Evropu, aby dal najevo podporu Kyjevu. Napsal to zpravodajský server televize NBC, podle něhož by Biden také mohl oznámit nový balík pomoci Ukrajině.

Bílý dům podle serveru přemýšlí o tom, jak by Biden mohl připomenout první výročí ruské invaze, které připadá na 24. února. Cílem je, aby prezident využil této příležitosti a upozornil na odolnost Ukrajiny vůči brutálnímu vojenskému tažení Ruska a potvrdil solidaritu Spojených států s ukrajinským lidem, uvedla NBC.

Téměř 40 000 mrtvých v souvislosti s covidem-19 registrovala v minulém týdnu WHO

Téměř 40 000 mrtvých v souvislosti s covidem-19 registrovala v minulém týdnu Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než polovina z nich připadla na Čínu. Na zasedání krizového výboru WHO, který posuzuje, jestli pandemie stále představuje globální stav nouze, to podle agentury Reuters uvedl šéf organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Od začátku prosince podle dat, které má WHO k dispozici, zemřelo na celém světě v souvislosti s infekcí přes 170 000 lidí. Skutečná čísla budou ale podle Ghebreyesuse zřejmě ještě mnohem vyšší.

Krejčíková se Siniakovou jsou potřetí za sebou ve finále Australian Open

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si zahrají na grandslamovém Australian Open o druhý titul za sebou. Obhájkyně loňského vítězství a turnajové jedničky porazily v semifinále ukrajinsko-rumunskou dvojici Marta Kosťuk, Elena-Gabriela Ruse dvakrát 6:2. V nedělním finále narazí na japonský pár Šúko Aojama, Ena Šibahara, který zdolal nasazené dvojky Američanky Cori Gauff a Jessicy Pegula 6:2, 7:6.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day