Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: KDU-ČSL si ulítlo s marketingem

Přešlap marketingového týmu KDU-ČSL, návštěva Macrona v Praze a americké superúterý.

Datum: Úterý, 5. března
Svátek: Kazimír

Tradiční rodina podle KDU-ČSL: Ženy v kuchyni, otcové v nedohlednu

Na Twitteru se v pondělí ráno objevil screenshot (už smazaného) facebookového postu KDU-ČSL, na kterém stojí v kuchyni žena, která je oblečena do saka, telefonuje a v druhé ruce drží své dítě. Na obrázku je vedle fotografie ženy napsáno Rodina i kariéra už nejsou tabu, čímž chtěl marketignový tým KDU-ČSL pravděpodobně upozornit na to, že si ženy už nemusí vybírat jen jedno. Škoda jen, že zapomněl na otce, kteří sice patří do stranického pojetí tradiční rodiny, když se ale jedná o péči o domácnost a společného potomka, jsou najednou v nedohlednu.

Taky se stalo:

Apple dostal od Evropské komise kvůli streamování hudby pokutu 1,8 miliardy eur

Sankce je za to, že Apple bránil službám pro streamování hudby informovat uživatele o možnostech platby mimo svůj obchod App Store, oznámila Evropská komise. Pro Apple je to první pokuta, kterou od antimonopolního orgánu Evropské unie dostal, a rozhodnutí hodlá napadnout u soudu.

Německou železnici od středy na 35 hodin ochromí stávka strojvedoucích

Nákladní doprava se zastaví ve středu večer a osobní ve čtvrtek nad ránem. Délka protestu odpovídá základnímu požadavku strojvedoucích na snížení týdenní pracovní doby právě na 35 hodin. Očekávat lze rozsáhlé výpadky vlaků nejen v Německu, ale také na spojích s Českem. 

Do Česka dnes přijede francouzský prezident Macron, bude jednat s Pavlem

Macronova návštěva navazuje na cestu prezidenta Petra Pavla do Francie v prosinci loňského roku. Paříž a Praha se podle české hlavy státu shodují nejen v otázkách, jako je válka na Ukrajině nebo situace na Blízkém východě, ale i v oblasti energetiky či rozšiřování Evropské unie.

Američany čeká volební superúterý

Přesně osm měsíců před prezidentskými volbami čeká v úterý Spojené státy nejrušnější etapa ve volbě kandidátů dvou hlavních politických stran. Miliony demokratů a republikánů budou hlasovat v primárkách či stranických volebních shromážděních od Kalifornie až po Vermont.

Zdroj: ČTK