Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Kanye West byl znovu zabanován na Twitteru, tentokrát kvůli podněcování k násilí

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 3. prosince

Name day: Svatoslav

History: 3. prosince 1967 provedl jihoafrický chirurg Christiaan Barnard v Kapském Městě první úspěšnou transplantaci lidského srdce.

Situace na Ukrajině

  • Při čtvrtečním ruském ostřelování Chersonské oblasti zahynuli další tři civilisté, sdělil na sociální síti Telegram šéf oblasti Jaroslav Januševyč. Ruská okupační správa Chersonské oblasti ohlásila, že v sobotu začne přesun obyvatel města Kachovka s omezenou mobilitou. 
  • Počet padlých ukrajinských vojáků od letošního ruského vpádu na Ukrajinu nepřevyšuje 13 tisíc, uvedl podle agentury Unian zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak. Největší ztráty ukrajinské armády tvoří ranění, dodal. Civilní oběti na Ukrajině podle něj ale přesáhly už 20 tisíc.

Formule 1 nebudou kvůli opatřením proti covidu v Číně závodit ani příští rok

Velká cena Číny formule 1 se kvůli přísným opatřením proti šíření koronaviru v zemi nepojede ani příští rok. Závod v Šanghaji vypadl z kalendáře mistrovství světa už počtvrté za sebou. Zprávu oznámilo včera vedení seriálu.

„Můžeme potvrdit, že po debatách s promotérem a příslušnými úřady se Grand Prix Číny v příštím roce kvůli pokračujícím komplikacím způsobeným pandemií koronaviru neuskuteční,“ uvedli organizátoři šampionátu v prohlášení.

Kanye West byl znovu zabanován na Twitteru, tentokrát kvůli podněcování k násilí

Americký miliardář a majitel Twitteru Elon Musk odebral americkému rapperovi Kanyemu Westovi přístup k jeho účtu, a to jen dva měsíce po jeho posledním zabanování. Důvodem je nyní podněcování k násilí, kterého se Ye dopustil v sérii tweetů. V jednom z nich se totiž objevil symbol kombinující hákový kříž a židovskou hvězdu.

Na šest ukrajinských velvyslanectví v Evropě přišly balíčky se zvířecíma očima

Na šest ukrajinských velvyslanectví v Evropě byly odeslány balíčky obsahující zvířecí oči, uvedlo ukrajinské ministerstvo zahraničí. Mluvčí Oleg Nikolenko uvedl, že „krví nasáklé“ balíčky byly nalezeny v Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Chorvatsku, Rakousku i na konzulátě v Brně. Není jasné, kdo balíčky na velvyslanectví a konzuláty poslal.

Před třemi dny byl zraněn zaměstnanec poté, co na ukrajinském velvyslanectví ve španělském Madridu vybuchla dopisní bomba.

Zdroj: ČTK, BBC

Tweet of the day