Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Kanye West oznámil, že bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta USA

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 26. listopadu

Name day: Artur

History: 26. listopadu 1941 podepsal americký prezident Franklin Delano Roosevelt listinu, která ustanovuje Den díkůvzdání vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu.

Situace na Ukrajině

  • Při ruském ostřelování rezidenční části Chersonu na jihu Ukrajiny zahynulo sedm lidí a 21 dalších utrpělo zranění, uvedl na telegramu šéf oblastní správy Jaroslav Januševyč. 
  • Rusko za devět měsíců na přímých výdajích utratilo za válku na Ukrajině 82 miliard dolarů (1,9 bilionu korun), uvedlo ukrajinské vydání ekonomického časopisu Forbes.

Rada OSN schválila misi k vyšetření potlačování protivládních protestů v Íránu

Rada OSN pro lidská práva schválila misi, která má vyšetřit podezření na porušování lidských práv při potlačování protivládních demonstrací v Íránu. Informovala o tom agentura Reuters. Pro návrh rezoluce, který předložilo Německo a Island, se vyslovilo 25 zemí, včetně USA, 6 jich bylo proti (Čína, Pákistán, Kuba, Eritrea, Venezuela a Arménie) a 16 se zdrželo hlasování.

Cílem této mise bude shromáždit a analyzovat fakta dokazující porušování lidských práv při protivládních manifestacích, které v Íránu trvají od poloviny září a které jsou považovány za největší protesty proti tamnímu islamistickému režimu. První výsledky vyšetřování by měla předložit na zasedání rady v polovině příštího roku.

Po Nově odmítla návrh ČT na společné prezidentské předvolební debaty i Prima

Televize Prima stejně jako dříve TV Nova odmítla návrh České televize na společné uspořádání debaty prezidentských kandidátů. Prima to zdůvodnila rozdílným pojetím politických debat, plánuje vlastní debaty před prvním kolem a případně i mezi finalisty prezidentské volby.

Česká televize nabídla Nově a Primě uspořádat společnou Národní prezidentskou debatu. „Po zralé úvaze jsme se rozhodli, že nebudeme kooperovat na společné Národní prezidentské debatě, s jejíž nabídkou nás oslovila Česká televize. Vzhledem k našemu rozdílnému pojetí velkých politických debat nadále budeme pokračovat v rozvoji vlastních formátů, které odpovídají dlouhodobé dramaturgické strategii skupiny Prima,“ uvedla televize.

Kanye West oznámil, že bude v roce 2024 kandidovat na prezidenta USA

Rapper Kanye West oznámil, že hodlá v roce 2024 kandidovat na prezidenta USA, přestože v poslední době čelil několika skandálům kvůli svému chování. Hvězda, která si legálně změnila jméno na Ye, zveřejnila na sociálních sítích video s logem své kampaně a nápisem Ye 24. Tvrdil také, že požádal Donalda Trumpa, aby se stal jeho podporovatelem.

West již dříve kandidoval na prezidenta, a to v roce 2020, ale tato kampaň propadla, když získal pouhých 70 000 hlasů.

Kanye West. Zdroj: Profimedia

Zdroj: ČTK

Tweet of the day