Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Jan Veselý se stal po pěti letech basketbalistou roku

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 8. srpna

Name day: Soběslav

History: 8. srpna 1991 se v Polsku zřítil vysílač Konstantynow, nejvyšší stavba na světě, která měřila 646 metrů.

Situace na Ukrajině

  • Z ukrajinských černomořských přístavů vypluly další tři lodě, které vezou skoro 170 tisíc tun obilí, uvedl ministr dopravy Oleksandr Kubrakov.
  • Česko v sobotu neudělilo uprchlíkům z Ukrajiny žádné vízum dočasné ochrany. Zástupci ministerstva vnitra na dotaz ČTK uvedli, že je to poprvé od únorového začátku ruské invaze. 

Jan Veselý se stal po pěti letech basketbalistou roku

Nejlepším basketbalistou uplynulé sezony 2021/22 se stal pivot Jan Veselý. Dvaatřicetiletý reprezentant, který po skončení smlouvy ve Fenerbahçe Istanbul bude od příštího ročníku působit v Barceloně, sesadil z trůnu po pěti letech budoucího klubového spoluhráče Tomáše Satoranského. Mezi ženami triumfovala poprvé Julia Reisinger. 

Čínské lodě a letadla podle Tchaj-peje nadále simulují útok na Tchaj-wan

Několik čínských armádních lodí, letadel a dronů se dnes dál zapojuje do vojenských cvičení a provádí manévry simulující útok na Tchaj-wan. Tchaj-wan v reakci na tyto manévry vyslal do oblasti svá plavidla a letadla.

Blízko střední linie Tchajwanského průlivu, tedy neformální hranice dělící obě strany, podle zdroje agentury Reuters nadále stojí asi 10 lodí čínského a tchajwanského námořnictva. Při manévrech v uplynulých dnech už Čína několikrát střední linii Tchajwanského průlivu porušila.

Palestina: Při útocích Izraele na Islámský džihád zemřelo v Pásmu Gazy 32 lidí

Od začátku bojů mezi Izraelem a militantní skupinou Islámský džihád zemřelo v Pásmu Gazy 32 lidí, včetně 6 dětí. Oběti zemřely od pátku během izraelských útoků, při kterých bylo zraněno 215 lidí. Izraelské úřady to odmítají a tvrdí, že palestinské děti v sobotu zabil neúspěšný raketový útok Islámského džihádu na Izrael. Svědci dnes ráno slyšeli sirény a výbuchy raket západně od Jeruzaléma.

Tweet of the day