Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Stuart C. Wilson/Getty Images

SPOTLIGHT: J. K. Rowling opět kritizovala herce a herečky z filmů o Potterovi kvůli jejich podpoře transgender osob

Spor J. K. Rowling s herci a herečkami z Harryho Pottera, vjezd kamionů s humanitární pomocí do Pásma Gazy a nové vykopávky v Pompejích. To je shrnutí událostí předešlého dne.

Datum: sobota, 13. dubna
Svátek: Aleš

J. K. Rowling opět kritizovala herce a herečky z filmů o Potterovi kvůli jejich kladnému postoji k transgenderovým osobám

Autorka příběhů o Harrym Potterovi J. K. Rowling znovu oživila spor s hvězdami filmů natočených podle její knižní předlohy kvůli otázce transgenderové identity a práv. Celebrity podle spisovatelky využily své platformy k tomu, aby fandily změnám pohlaví u nezletilých.

Daniel Radcliffe a Emma Watson, kteří ve snímcích ztvárnili Harryho a Hermionu, se v roce 2020 vyslovili proti postoji Rowling k genderu. Spisovatelka opakovaně čelí obviněním z transfobie kvůli svým názorům na genderovou identitu a za to, že transgender ženy by podle ní neměly být vpouštěny do prostor určených pouze pro ženy. 

Taky se stalo:

Do Pásma Gazy přes nově otevřený přechod vjely kamiony s pomocí

 Otevření přechodu přichází v době, kdy Izrael čelí tlaku, aby umožnil navýšení pomoci do Pásma Gazy, kde po šesti měsících války panuje zoufalá humanitární situace.

V ruském Orenburgu rozvodněná řeka stoupá, v Kazachstánu evakuovali 100 tisíc lidí

Nejhorší záplavy za poslední desetiletí vyvolal rychle tající sníh z pohoří Ural. Voda zaplavila rozsáhlá území na Urale, západní Sibiři, v Povolží a také v Kazachstánu v blízkosti řek Ural a Tobol.

Při nových vykopávkách v Pompejích byly objeveny ohromující umělecké fresky

Archeologové našli při vykopávkách na archeologickém nalezišti v blízkosti sopky Vesuv ve starověkých Pompejích impozantní banketní sál s černými stěnami a mytologickými motivy z trojské války. 

Zdroj: ČTK