Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě překonalo dosavadní rekord v návštěvnosti

Rekord návštěvnosti v hokejovém mistrovství, zřízení dětského ombudsmana v Česku a nový čínský chatbot. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: neděle, 26. května
Svátek: Filip

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě už překonalo dosavadní rekord v návštěvnosti

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě překonalo rekord v návštěvnosti. Dosud na turnaj zavítalo 754 226 diváků, čímž padlo maximum z roku 2015, kdy se hrálo také v Česku. Tehdy sledovalo v halách 64 zápasů 741 690 lidí a v průměru jich chodilo 11 589 na utkání. Letošní šampionát vytvoří nové maximum a současný průměr 12 364 na zápas ještě naroste. Zbývá sehrát dva duely.

Rekord padl při sobotním semifinále mezi Českem a Švédskem, na které přišlo do vyprodané O2 areny 17 413 diváků. Na programu je rovněž v Praze utkání o 3. místo a finále.

Taky se stalo:

Sněmovna podpořila novelu o zřízení dětského ombudsmana

Dodržování práv dětí bude možná kontrolovat dětský ombudsman. Sněmovna podpořila vládní novelu, podle níž pozice vznikne v nynější Kanceláři veřejného ochránce práv. Česko patří spolu s Německem, Rakouskem a Portugalskem mezi čtveřici zemí Evropské unie, které dětského ombudsmana dosud nemají. Předlohu nyní posoudí poslanci z petičního, z ústavně-právního a ze sociálního výboru. Jejím projednáním dnešní jednací den dolní komory skončil.

Slovenský premiér Robert Fico se cítí lépe, oznámila nemocnice

Slovenský premiér Robert Fico se cítí lépe. Uvedla to v sobotu nemocnice v Banské Bystrici, kde se politik léčí se střelnými zraněními po atentátu z minulého týdne. Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok uvedl v rozhovoru se stanicí RTVS, že stav předsedy vlády je stále vážný, ale stabilizovaný.

Nový čínský chatbot byl vycvičen, aby byl dobrým soudruhem

Nejnovější čínský chatbot využívající umělou inteligenci je věrný doktríně prezidenta a vůdce komunistické strany Si Ťin-pchinga. Čínský úřad pro správu kyberprostoru chatovacího robota představil tento týden, přičemž uvedl, že byl mimo jiné vytrénován na spisu zvaném Si Ťin-pchingovy myšlenky o socialismu s čínskými rysy pro novou éru, informovala agentura AP.

Zdroj: ČTK