Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: EU svolala mimořádné zasedání kvůli útoku Íránu na Izrael

Reakce EU na sobotní útok Íránu na Izrael, pokles volebních preferencí hnutí ANO a varšavský pochod proti potratům.

Datum: pondělí, 15. dubna
Svátek: Anastázie

Írán zaútočil v sobotu na Izrael pomocí dronů a raket, EU svolala na úterý mimořádné zasedání

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell svolal na úterý mimořádnou schůzku ministrů a ministryň zahraničí zemí Evropské unie. Jednat se bude o íránských útocích proti Izraeli, uvedl na sociální síti X Borrell, podle něhož je cílem unie přispět ke snížení napětí a zvýšení bezpečnosti v regionu.

Írán v sobotu vůbec poprvé zahájil útok proti Izraeli vedený přímo z íránského území. Podle Teheránu šlo o odvetu za nedávný úder proti íránskému konzulátu v Damašku připisovaný Izraeli. Izraelská armáda uvedla, že Írán za uplynulou noc proti Izraeli vyslal přes 300 dronů a raket, z nichž bylo 99 procent sestřeleno.

Taky se stalo:

Kantar: Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO, jeho podpora ale klesla

Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo opoziční hnutí ANO, jeho podpora ale meziměsíčně klesla o čtyři procentní body na 34,5 procenta. Druhá by byla ODS s 16 procenty, třetí Piráti s 10,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro Českou televizi (ČT).

Varšavou prošel průvod odpůrců potratů

Organizátoři pochodu s názvem Národní pochod pro život uvedli, že chtějí protestovat nejen proti předčasnému ukončení těhotenství, ale také proti útokům na manželství a rodinu. Informoval o tom list Dziennik Gazeta Prawna.

BBC: Hledání poroty nestranné k Trumpovi je na Manhattanu nelehký úkol

Donald Trump čelí obvinění z falšování finančních záznamů, jímž chtěl údajně zamaskovat platbu, kterou krátce před volbami v roce 2016 zaplatil hvězdě filmů pro dospělé, s níž měl údajně poměr. Bude na manhattanských státních zástupcích a Trumpově právním týmu, aby se prokousali masami Newyorčanů a Newyorčanek, a našli 12 lidí schopných odložit stranou své pocity vůči jednomu z nejvíce rozdělujících amerických politiků, a dopřáli mu tak spravedlivé soudní řízení, napsala včera BBC.

Zdroj: ČTK