Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Dubaj se potýká se silnými dešti, zaplavené jsou runwaye i silnice

Rekordní záplavy v Dubaji, nezájem českého obyvatelstva o evropské volby a schvalování návrhu gruzínského zákona o zahraničním vlivu.

Datum: čtvrtek, 18. dubna
Svátek: Valérie

Dubaj se potýká se silnými děšti, zaplavené jsou runwaye i silnice

Mezinárodní letiště v Dubaji, které je nejrušnějším vzdušným přístavem na světě, vyzvalo ve středu ráno cestující, aby na letiště nejezdili kvůli záplavám, které postihly toto nejlidnatější město Spojených arabských emirátů. Domácí aerolinky Emirates ráno oznámily, že pozastavily odbavování cestujících až do půlnoci. Podle státní tiskové agentury WAM byly úterní deště v zemi nejsilnější za nejméně 75 let, pod vodou jsou runwaye i silnice.

Taky se stalo: 

Průzkum: O volby do EP se zajímá 60 procent Evropanů, ale jen 38 procent Čechů

O volby do Evropského parlamentu se zajímá o 22 procent více Čechů, než tomu bylo před pěti lety. Stále je to ale jen 38 procent dotazovaných, zatímco 62 procent českých respondentů hlasování nezajímá. Hlasování se uskuteční mezi 6. a 9. červnem.

Gruzie schvaluje sporný zákon o zahraničním vlivu

Gruzínský parlament v prvním čtení schválil kontroverzní návrh zákona o zahraničním vlivu. V předchozích dnech proti normě, kterou prosazuje vládní strana Gruzínský sen, protestovaly v Tbilisi tisíce lidí. Odpůrci zákona přirovnávají předlohu k obdobnému ruskému zákonu, jenž posloužil Kremlu k rozdrcení opozice a umlčení nezávislých médií. Norma by v případě schválení vyžadovala, aby se organizace v Gruzii získávající přes 20 procent finančních prostředků ze zahraničí registrovaly jako organizace nesoucí zájmy cizí moci. 

Z Náhorního Karabachu se začaly stahovat ruské jednotky, potvrdil Kreml

Ázerbájdžánská agentura APA v úterý večer napsala, že začal proces stahování ruského mírového kontingentu z Karabachu a první vojáci společně s vojenskou technikou opustili území kláštera v okrese Kelbadžar. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov to potvrdil.

Zdroj: ČTK