Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Dominik Feri podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Feriho dovolání k Nejvyššímu soudu, kauza Bek a majáček a Praha jako nejlepší místo pro život v ČR. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: čtvrtek, 20. června
Svátek: Květa

Dominik Feri podal dovolání k Nejvyššímu soudu

Bývalý poslanec Dominik Feri, kterému soudy uložily tříleté vězení za znásilnění dvou dívek a za další pokus o znásilnění, podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Vyplývá to z informací v justiční databázi. Feri nastoupil do vězení koncem května. Vinu od počátku odmítá, zpochybňuje věrohodnost dívek.

Případ Feri jsme shrnuli tady👇

Dominik Feri je vinen, dostal tři roky vězení s ostrahou

@eevelka

Obvodní soud pro Prahu 3 uznal Feriho vinným loni v listopadu, odvolací soud rozsudek potvrdil v dubnu. Odmítl, že je uložený nepodmíněný trest vězení nepřiměřeně přísný. Odvolací senát připomněl, že Ferimu za každé ze dvou dokonaných znásilnění hrozilo dva až deset let odnětí svobody. Podmíněný nebo jiný alternativní trest nebyl podle soudu namístě kvůli společenské škodlivosti Feriho jednání. Jedinou polehčující okolností byla exposlancova dosavadní beztrestnost.

Taky se stalo:

Bek údajně využívá při jízdě bezdůvodně maják, ministr to odmítá

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) si údajně není vědom, že by porušil pravidla pro použití majáčku služebního vozu. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je pro ministry při přejezdech někdy nezbytný, možnost využít ho by ale měli užívat rozumně.

Uvedli to při návštěvě Pardubického kraje a Vysočiny v reakci na informaci Mladé fronty Dnes, že Bek využil majáček a projel záchranářskou uličkou na dálnici D1, když mířil z Prahy domů na Moravu. Podle deníku k tomu zřejmě neměl důvod. Bek uvedl, že signalizaci použil v souvislosti s pracovními povinnostmi. Majáček používá ojediněle, často řídí sám a ve svém voze ho nemá.

Nejlepším místem pro život v Česku je Praha, ukázal výzkum

Nejlepším místem pro život v Česku je potřetí po sobě Praha. Na druhé místo se z loňského čtvrtého posunul Jihomoravský kraj, na třetí sestoupil z loňské druhé pozice Královéhradecký kraj. Ve srovnávacím výzkumu Místo pro život, který provádí analytická agentura Datank, se poslední stejně jako loni umístil Karlovarský kraj.

Křišťálový glóbus karlovarského festivalu se po 24 letech změní, bude menší

Symbol Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Křišťálový glóbus, mění po 24 letech vzhled. Podoba sošky mladé ženy, která v náručí drží glóbus, zůstává stejná. Její výška i váha se ale zmenší. Křišťálové glóby v nové podobě pro letošní ročník festivalu vyrobila tradičně sklárna Moser v Karlových Varech.

Zdroj: ČTK