Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Čína ukončí spolupráci s USA v řadě oblastí

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 6. srpna

Name day: Oldřiška

History: 6. srpna 1962 získala Jamajka nezávislost na Spojeném království.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinu opustily další tři lodě s celkem 58 tisíci tunami kukuřice, uvedlo turecké ministerstvo obrany. Stalo se tak v rámci dohody o obnovení vývozu potravin z ukrajinských přístavů blokovaných ruskou invazí.
  • Ukrajina pravděpodobně přebírá strategickou iniciativu a nutí Rusko, aby v reakci na ukrajinské protiofenzivy přemísťovalo vojska a měnilo priority.

Nad Hřenskem se rozhořelo skryté ohnisko, hasiči pracují na uhašení

Nad Hřenskem se přes noc rozhořelo plamenem jedno ze skrytých ohnisek. Hasiči pracují na jeho uhašení, uvedl dnes ráno jejich mluvčí Martin Kavka. V národním parku České Švýcarsko hoří už třináctý den. V noci prováděli hasiči průzkum pomocí dronů v severní části území. Stále se tam objevují ohniska. Hoří asi na 440 hektarech.

Čína ukončí spolupráci s USA v řadě oblastí, včetně jednání o klimatu

Čína kvůli návštěvě šéfky americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi na Tchaj-wan ukončí spolupráci se Spojenými státy v řadě oblastí, včetně klimatu. Oznámilo to čínské ministerstvo zahraničí. Úřad již dříve informoval, že uvalí neupřesněné sankce na Pelosi a její nejbližší rodinu.

Pelosi se stala nejvýše postaveným představitelem Spojených států, který navštívil Tchaj-wan za posledních 25 let. Peking považuje demokratický Tchaj-wan za vzbouřeneckou provincii a za legitimní součást svého území.

Izraelské nálety v Gaze zabily nejméně osm lidí, včetně člena Islámského džihádu

Izraelská armáda dnes odpoledne zahájila nálety v Pásmu Gazy, cílem je podle ní militantní skupina Islámský džihád. Palestinské ministerstvo zdravotnictví už informovalo o osmi mrtvých, včetně nejméně jednoho dítěte, a dalších čtyřiceti zraněných. Islámský džihád oznámil, že mezi mrtvými je jeden z jeho velitelů. 

Dnešním útokům předcházelo několikadenní napětí po zatčení vysoce postaveného palestinského radikála na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Tweet of the day