Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Česko převzalo po Francii půlroční předsednictví v Radě EU

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 2. července

Name day: Patricie

Occasion: Světový den UFO

History: 2. července 1976 vznikla spojením Vietnamské demokratické republiky a Vietnamské republiky Socialistická republika Vietnam.

Situace na Ukrajině

  • Při ruských raketových útocích zemřelo v Oděské oblasti 18 lidí, dalších 38 je zraněných.
  • Ruské ozbrojené síly se podle ukrajinského generálního štábu soustředí na obklíčení ukrajinských vojáků u Lysyčansku z jihu a ze západu.

Česko převzalo od Francie na půl roku předsednictví v Radě EU

Česká republika převzala po Francii půlroční předsednictví v Radě EU. Trvat bude do 31. prosince a vláda Petra Fialy se v něm zaměří mimo jiné i na zvládnutí uprchlické krize a poválečnou obnovu Ukrajiny. Předsednictví se po České republice ujme Švédsko.

Při sesuvu půdy na severovýchodě Indie zemřelo nejméně 19 lidí

Při sesuvu půdy způsobeném monzunovými dešti zemřelo na severovýchodě Indie nejméně 19 lidí, dalších 50 se jich pohřešuje. Ve státě Manípur došlo k zasypání staveniště, kde pracovaly desítky dělníků. Najít se zatím podařilo 25 osob, které tragédii přežily.

V Karlových Varech začal 56. ročník mezinárodního filmového festivalu

Včerejším zahajovacím ceremoniálem odstartoval 56. ročník filmového festivalu KVIFF. Konat se bude do 9. července a představí přes sto filmů. Součástí programu bude i několik hudebních představení a shows, například Addict by NobodyListen.

Zdroje: ČTK