Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Josef Dostál. Zdroj: Profimedia

SPOTLIGHT: Česko má z Paříže pět medailí, kajakář Dostál přidal další zlatou

Pět českých medailí z Paříže, olympijský rekord v maratonu a útok na školu v Gaze. To jsou nejdůležitější zprávy dne.

Datum: neděle, 11. srpna
Svátek: Zuzana

Česko má z Paříže pět medailí, kajakář Dostál přidal další zlatou

Kajakář Josef Dostál ovládl na olympijských hrách závod na 1000 metrů, zkompletoval svoji sbírku a vybojoval pro českou výpravu v Paříži třetí zlato. Jedenatřicetiletý reprezentant přidal nejcennější medaili ke stříbru a třem bronzům, které vybojoval na hrách v Londýně, Riu de Janeiro a Tokiu. V areálu ve Vaires-sur-Marne navázal na páteční triumf kanoisty Martina Fuksy. Další české medaile dosud v Paříži získali zlatí tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč ve smíšené čtyřhře a bronzový tým kordistů.

Do finále postoupil z třetího místa v dopoledním semifinále, kde v závěru viditelně šetřil síly. V jízdě o medaile se hned od startu držel v popředí. V polovině trati byl druhý za Portugalcem Fernandem Pimentou, 300 metrů před cílem se ale posunul do čela a první místo jistě udržel.

Taky se stalo:

Maraton na hrách v Paříži vyhrál Tola z Etiopie v olympijském rekordu

Maraton na hrách v Paříži vyhrál Tamirat Tola z Etiopie v olympijském rekordu 2:06:26 a získal pro svoji zemi první zlato na nejdelší běžecké trati po 24 letech. Druhý doběhl Belgičan Bashir Abdi, který byl před třemi lety v Sapporu třetí. Bronz získal autor letos nejlepšího času Benson Kipruto z Keni.

Bělorusko nad svým územím sestřelilo několik ukrajinských dronů, uvedl Lukašenko

Bělorusko v pátek sestřelilo několik ukrajinských dronů, které při svém letu na cíle v Rusku narušily běloruský vzdušný prostor. Podle agentury Belta to dnes uvedl běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Protivzdušná obrana byla podle něj uvedena do stavu pohotovosti.

Přes 100 lidí zemřelo, když Izrael v Pásmu Gazy zasáhl budovu školy

Desítky lidí zabil podle palestinských činitelů ranní letecký útok Izraele na školu ve městě Gaza, kde přebývali lidé, kteří kvůli současné válce museli opustit domov. Údaje palestinských zdrojů o počtu obětí se různí, oficiální tisková agentura WAFA oznámila více než 100 mrtvých. Izraelská armáda zasažení školy potvrdila a bez předložení důkazů uvedla, že v ní bylo velitelské stanoviště teroristické organizace Hamás, napsala agentura AP.