Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Česko má nového ministra školství, dnes jím bude jmenován Vladimír Balaš

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: středa, 29. června

Name day: Petr a Pavel

Occasion: Mezinárodní den tropů

History: 29. června 2007 šel poprvé do prodeje na americkém trhu telefon iPhone od společnosti Apple.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinský prezident označil ruský útok na obchodní centrum v Kremenčuku za teroristický čin. V budově podle něj byla asi tisícovka lidí. Nejméně šestnáct z nich zemřelo. Zásah vyvolal silný požár, který zničil celou budovu.
  • Rusko je v platební neschopnosti, uvedla mezinárodní ratingová agentura Moody's.

Policie našla v kamionu v Texasu nejméně 46 mrtvých běženců

Americká policie našla včera v kamionu v Texasu nejméně 46 mrtvých migrantů, jejichž národnost je ve většině mexická. Jejich úmrtí mělo způsobit horko. Dalších 16 lidí, včetně 4 dětí, bylo nalezeno živých a převezeno do okolních nemocnic. Kamion měl být původně využit k převozu mraženého zboží. Jeho řidič stihl vůz opustit těsně před tím, než byl objeven.

Při výtržnostech v kolumbijské věznici zemřelo 49 odsouzenců

Během nepokojů ve věznici na jihozápadě Kolumbie zemřelo 49 odsouzenců, dalších 30 utrpělo zranění. Důvodem nepokojů byla snaha části vězňů o útěk. Kolumbijský prezident Iván Duque přislíbil vyšetření události.

Novým ministrem školství se stane Vladimír Balaš

Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenuje do funkce ministra školství ústavního právníka a poslance hnutí STAN Vladimíra Balaše. Ten na postu nahradí Petra Gazdíka, který bude na konci června rezignovat kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr.

Zdroje: ČTK, ČT24