Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: České hokejistky porazily na MS Švýcarsko 4:2 a získaly historický bronz

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 5. září

Name day: Boris

History: NASA vypustila vesmírnou sondu Voyager 1, v současnosti nejvzdálenější člověkem vytvořený objekt ve vesmíru.

Situace na Ukrajině

• Turecko může hrát roli prostředníka v otázce ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny. V telefonátu to svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

NASA kvůli technickým potížím opět zrušila plánovaný start nové rakety k Měsíci

Americká NASA včera podruhé v tomto týdnu kvůli technickým potížím zrušila plánovaný start rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Při prvním pokusu v pondělí 29. srpna NASA start zrušila, když experti zjistili problém s jedním ze čtyř raketových motorů SLS. Ten se nechladil na požadovanou teplotu minus 250 stupňů Celsia a místo toho byl o pět stupňů teplejší. Aby se předešlo stejné chybě, chystala NASA na včerejší start pozměněný proces tankování paliva.

Verstappen vyhrál doma v Nizozemsku a má desátý triumf v sezoně F1

Úřadující mistr světa formule 1 Max Verstappen po roce opět vyhrál domácí Velkou cenu Nizozemska. Pilot Red Bullu si připsal desátou výhrou v sezoně a zvýšil náskok v průběžném pořadí. Verstappen odstartoval z pole position, ale nakonec mu čtvrté vítězství za sebou zachránil safety car v 56. kole. Na druhém místě skončil George Russell z Mercedesu, třetí byl Charles Leclerc z Ferrari.

České hokejistky porazily na MS Švýcarsko 4:2 a získaly historický bronz

České hokejistky porazily v zápase o 3. místo na mistrovství světa Švýcarsko 4:2 a poprvé v historii získaly na vrcholné akci medaili. Dvěma góly se na dnešním bronzu v dánském Herningu podílela útočnice Natálie Mlýnková.