Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Česká tenistka Bouzková se poprvé v kariéře dostala do čtvrtfinále grandslamu

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pondělí, 4. července

Name day: Prokop

Occasion: Mezinárodní den salátu Caesar

History: 4. července 1950 bylo zahájeno vysílání rádia Svobodná Evropa.

Situace na Ukrajině

  • Ruským Belgorodem, který se nachází u hranic s Ukrajinou, zahřměla série explozí. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedl později oblastní gubernátor.
  • Ukrajinská armáda zničila ruskou základnu v okupovaném Melitopolu, řekl starosta.

Zeman by souhlasil s dalšími dodávkami zbraní na Ukrajinu i s výcvikem vojáků

Prezident republiky Miloš Zeman uvedl, že by souhlasil s dalšími dodávkami zbraní na Ukrajinu i se zapojením Česka do výcviku ukrajinských vojáků. Uvedl také, že za „trochu komické" považuje seznamy osob, kterým se podle něj zakazuje někam cestovat.

Zdroj: Profimedia

Při útoku žraloka v egyptském přímořském letovisku zemřely dvě ženy

V egyptském přímořském letovisku Hurghada napadl a smrtelně zranil dvě ženy žralok. Ten měl podle místních médií 2 metry. Úřady kvůli útoku část pobřeží Rudého moře na tři dny uzavřely. Národnost jedné z napadených není známá, druhá byla Rakušanka a poté, co jí žralok ukousl ruku a nohu, ještě doplavala na břeh. Po cestě do nemocnice ale dostala infarkt.

Bouzková porazila ve Wimbledonu Garciu a je poprvé ve čtvrtfinále grandslamu

Třiadvacetiletá česká tenistka Marie Bouzková porazila ve Wimbledonu Francouzku Caroline Garciu a zahraje si poprvé v kariéře čtvrtfinále grandslamového turnaje ve dvouhře. V duelu udělala Bouzková jen čtyři nevynucené chyby, zatímco soupeřka jich udělala 25.

Tweet of the day

Zdroje: ČTK