Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: 80 let od hrdinské operace Anthropoid

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: pátek, 27. května

Name day: Valdemar

Occasion: Mezinárodní den urgentní medicíny

History: Před 80 lety, 27. května 1942, provedli Jan Kubiš a Jozef Gabčík atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Situace na Ukrajině

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal Západ, aby co nejdříve poslal na Ukrajinu další salvové raketomety.
  • Výkon ukrajinského hospodářství se v letošním roce podle odhadů propadne skoro o polovinu.
  • Ruské síly se soustředí na plné ovládnutí města Lyman v Doněcké oblasti.

Zástupci české, slovenské a britské vlády u památníku operace Anthropoid uctili hrdinství atentátníků na Heydricha

Na dnešní 80. výročí operace Anthropoid uctili hrdinství československých výsadkářů Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka v pražské Libni zástupci české, slovenské i britské vlády. Atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha je jedním z největších odbojových činů druhé světové války. Zástupci tří zmíněných vlád přirovnali tehdejší boj proti nacistickému režimu k dnešnímu vzdorování Ukrajiny ruské agresi. Historickou rekonstrukci události je možné minutu po minutě sledovat na Twitteru ČT24.

USA uvalily kvůli nedávným testům nové sankce na KLDR a dvě ruské banky

Spojené státy americké dnes kvůli nedávným severokorejským testům balistických střel uvalily nové sankce na jednu firmu, dvě ruské banky a na jednu soukromou osobu. Severní Korea v posledních měsících provedla několik testů balistických střel – ty jsou ale zakázány provádět rezolucemi Rady bezpečnosti OSN.

Tenistka Muchová nedohrála po zranění kotníku třetí kolo Roland Garros

Kvůli zranění kotníku v průběhu druhého setu nedohrála tenistka Karolína Muchová dobře rozehrané třetí kolo turnaje Roland Garros. I přes zatejpování kotníku nemohla Muchová zápas dohrát, ten byl tak za stavu 7:6, 2:6 a 0:3 ukončen.

Zdroje: ČTK, ČT24