Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Na schůzi k vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy se poslanci sejdou v úterý

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: sobota, 14. ledna

Name day: Radovan

History: 14. ledna 1953 se stal Josip Broz Tito prezidentem Jugoslávie.

Situace na Ukrajině

  • Ruská invazní vojska se podle Moskvy zmocnila východoukrajinského města Soledar, o které svádí těžké boje s ukrajinskými obránci. Ruské ministerstvo obrany podle tiskových agentur sdělilo, že jeho armáda město dostala pod kontrolu ve čtvrtek večer. Ukrajinská armáda ztrátu Soledaru popřela, boje podle mluvčího východního uskupení ukrajinských sil Serhije Čerevatého pokračují uvnitř města. Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné bezprostředně nezávisle ověřit.

Dokumenty nalezenými u Bidena se bude zabývat zvláštní vyšetřovatel

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland jmenoval nezávislého prokurátora pro vyšetřování nálezu utajovaných dokumentů v bývalé kanceláři prezidenta Joea Bidena a také v jeho garáži a knihovně v domě ve Wilmingtonu ve státě Delaware. Dokumenty jsou z období 2009–2017, kdy byl Biden viceprezidentem administrativy Baracka Obamy.

Na schůzi k vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy se poslanci sejdou v úterý

Na sněmovní schůzi k vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS) se poslanci sejdou v úterý 17. ledna, začne v 10:00. Žádost o vyvolání schůze podepsalo 58 poslanců opozičního hnutí ANO. Uskuteční se 10 dnů před druhým kolem prezidentské volby, v níž se o funkci hlavy státu uchází také předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš.

Vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů bude hlasování o nedůvěře čelit podruhé. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině je však pravděpodobné, že ani tento pokus o svržení kabinetu nebude úspěšný.

Marek Wollner odchází po vzájemné dohodě z České televize, čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření, že mohl být spáchaný jakýkoliv trestný čin. Ukončení dlouholeté spolupráce má nicméně stabilizovat situaci v redakci a zastavit poškozování dobrého jména České televize. Podle Wollnera byla jeho možnost bránit se proti anonymním útokům minimální, kvůli mlčenlivosti, kterou podepsal. ČTK řekl, že mnohé výpovědi proti němu jsou vymyšlené, lživé a pomlouvačné.

Zdroj: ČTK

Tweet of the day