Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SPOTLIGHT: Další útok v západní části Kábulu si vyžádal osm obětí a 22 zraněných

Zpravodajský update, ve kterém ti každý den přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se za uplynulý den událo – ať už se jedná o politiku, svět, sociální sítě, nebo společnost jako takovou.

Date: neděle, 7. srpna

Name day: Lada

History: 7. srpna 1998 proběhl bombový útok na americká velvyslanectví v keňském Nairobi a Dar es Salaamu, který si vyžádal 220 obětí. K útoku se přihlásila Al-Káida.

Situace na Ukrajině

  • Jeden z reaktorů ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny, která je pod kontrolou ruských okupačních sil, je stále odstaven. Informovala o tom dnes ukrajinská společnost Enerhoatom, která jaderné elektrárny v zemi spravuje. 
  • Ruská vojska se na východě Ukrajiny snaží o útočné operace, na jihu se chystají k obraně už obsazených území, uvedl generální štáb ukrajinské armády. 

V Chorvatsku při nehodě polského autobusu zemřelo 12 lidí

Dvanáct lidí zemřelo při nehodě polského autobusu, která se stala na dálnici A4 několik desítek kilometrů severně od Záhřebu. Dalších 32 cestujících utrpělo zranění, 19 z nich těžká, informoval chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš. Podle polského premiéra Mateusze Morawieckého šlo o poutníky, kteří cestovali do Medžugorje v Bosně a Hercegovině.

Podle Tchaj-wanu proniklo do jeho vzdušné obranné zóny 20 čínských letounů

Ministerstvo obrany Tchaj-wanu uvedlo, že do tchajwanské vzdušné obranné zóny proniklo 20 čínských letounů, z nichž 14 přeletělo před střední linii v Tchajwanském průlivu. Resort obrany také uvedl, že zaznamenal aktivitu 14 čínských vojenských lodí v Tchajwanském průlivu. Podle Tchaj-peje čínská letadla a lodě provádějí cvičení simulující útok na hlavní ostrov Tchaj-wanu.

Čína ve čtvrtek v reakci na návštěvu šéfky americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi na Tchaj-wanu zahájila v okolí ostrova, který považuje za součást svého území, doposud největší vojenské cvičení v regionu s ostrou střelbou.

Další útok v západní části Kábulu si vyžádal osm obětí a 22 zraněných

Nejméně osm lidí přišlo o život a 22 dalších utrpělo zranění při dalším bombovém útoku v západní části afghánské metropole Kábulu. K atentátu, který mířil na čtvrť obývanou menšinovými šíity, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. V pátek při pumovém atentátu v šíitské obytné čtvrti na západě Kábulu zahynulo osm lidí a 18 utrpělo zranění. 

Tweet of the day