Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Společnost Meta musí zaplatit pokutu 1,3 miliardy dolarů za porušení předpisů EU o ochraně osobních údajů

Evropská unie uložila společnosti Meta rekordní pokutu ve výši 1,3 miliardy dolarů za zneužívání přísných zákonů o ochraně osobních údajů.

Trest ve výši 1,2 miliardy eur (1,3 miliard dolarů), překonává dosavadní rekordní částku 746 milionů eur (805,7 milionu dolarů) vyměřenou společnosti Amazon v roce 2021. Výše pokuty je jasným znamením pro další firmy, že závažné porušení předpisů o ochraně osobních údajů může mít značné důsledky. Kromě zaplacení pokuty bylo společnosti Meta nařízeno, aby do šesti měsíců přestala zpracovávat osobní údaje evropských uživatelů v USA, píše New York Times.

Podle šetření irské komise pro ochranu osobních údajů ve společnosti Meta podnik zanedbal ohrožení práv a svobod osob z EU, jejichž údaje byly přesunuty do USA.

Společnost Meta prohlásila, že je odhodlána se proti rozhodnutí a sankcím odvolat. Korporace jako příčinu problému uvedla konflikt právních předpisů mezi evropskými právy na ochranu soukromí a americkými zákony o přístupu k údajům. Jako důvod Meta uvedla probíhající snahu politiků USA a EU urovnat tento spor prostřednictvím nového transatlantického rámce pro ochranu osobních údajů.

Vzhledem k tomu, že na EU připadá 10 % celosvětových příjmů společnosti Facebook z reklamy, může mít toto rozhodnutí dopad na činnost společnosti v Evropě. Zejména na její reklamní schopnosti.

Meta chystá novou sociální síť, má to být alternativa Twitteru

@anettt.h

Sankce se vztahuje pouze na Facebook a netýká se dalších sociálních sítí společnosti Meta – Instagramu a WhatsAppu. Jeho služby budou v Evropě ale i přes sankce prozatím stále dostupné.

Zajímavé pro další vývoj firmy je, že navzdory značné výši sankce akcie společnosti Meta na newyorské burze v ranním obchodování vzrostly o 2,5 % a drží se v blízkosti 15měsíčního maxima. Reakce trhu naznačuje, že investoři si možná mysleli, že skutečná pokuta bude pro firmu škodlivější, a místo toho možná očekávali přísnější trest.

Tento rekordní trest pro společnost Meta je ale jasným vzkazem digitálním titánům a zdůrazňuje nutnost dodržování přísných pravidel EU pro ochranu soukromí, která jsou pro EU stále nejvyšší prioritou.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.