Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Chceš si zahrát souboj s hladovými zombíky nebo prožít příběh od George R. R. Martina?

Minulý rok se kvůli pandemii spousta her odložila, ale letos si to hráči mohou vynahradit! Díky konzolím nové generace se můžeš těšit na tituly, které se připravují roky. Tady jsou některé z nich!

Tom Clancy's Rainbow Six Extraction

Herní série Rainbow Six je poměrně známá pro svůj podtitul – PvP Multiplayer, který vyšel už v roce 2015. Tentokrát herní společnost Ubisoft vytvořila podtitul s názvem Extraction, který je úplně jiný než Siege. Především už tu týmy nebojují proti sobě, ale musí se semknout, aby porazily umělou inteligenci.

Extraction bojuješ proti mimozemské existenci, která se nejdřív objeví v Novém Mexiku, pak v New Yorku, San Franciscu nebo taky na Aljašce. Tvým úkolem je sbírat tajemné vzorky nebo likvidovat mimozemšťany. Hra vychází 20. ledna a bude dostupná na PC, konzolích Xbox a Playstation a na streamovacích službách Stadia a Luna.

Dying Light 2

Na trhu existuje mnoho zombie her, ale herní série Dying Light je jedna z nejlepších. Proslavila se především svým příběhem a hratelností. Po šesti letech vychází nový titul, jehož hlavním hrdinou je Aiden Caldwell. Hledá svou sestru, se kterou vyrůstal ve výzkumném ústavu. Bohužel ale ztratil paměť a taky se nakazil nemocí, která se 15 let od událostí prvního dílu rozšířila do celého světa.

Aiden se dostává do The City, kde žijí poslední lidé na planetě. Přes den zde vládnou poslední přeživší, v noci se probouzejí nemrtví. Ve městě je taky několik skupin a frakcí a novinkou jsou tzv. „nouzové situace", které během hry nečekáš a které mají prověřit, jak se v danou chvíli zachováš.

Dying Light 2 Stay Human bude k dispozci od 4. února na PC, konzolích Xbox a Playstation, Switchi a Stadii.

Elden Ring

Po mnoha letech vychází z japonského studia From Software hra, na níž spolupracoval spisovatel George R. R. Martin. Elden Ring se odehrává ve světě Lands Between, který drží dohromady prastarý strom (Erdtree) a propůjčuje požehnání vyvoleným – potomkům královny Mariky. Některá požehnání doputují i k běžným lidem, postupně ale slábnou a ti, kteří je nedostanou, na sobě mají označení a putují světem. Zvrat přichází ve chvíli, kdy dochází k rozpadu světa a lidé bez požehnáni vytvoří novou vládu nad světem. Jedná se o soulsovou hru, takže má velmi tajemný příběh a tvoje postava bude neustále umírat.

Elden Ring přijde na pulty 25. února. Zahraješ si ho na PC, konzolích Xbox a Playstation. Cena se bude pohybovat od 1 299 Kč do 1 789 Kč.

Gran Turismo 7

Již po sedmé vychází závodní hra Gran Turismo, a to s novými realistickými závodními okruhy. Do hry se vrací GT Simulation Mode, který zahrnuje kampaň pro jednoho hráče. Grafika i zvuk budou vylepšené, můžeš se těšit i na funkci 3D zvuk, podporu HDR, rozlišení 4K a až 60 FPS. 

Gran Turismo 7 vychází 4. března na PS4 a PS5. Titul bude stát pro PS4 1 799 Kč a pro PS5 1 999 Kč.

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar: Frontiers of Pandora je akční adventura ze studia Massive Entertainment na motivy filmu Avatar od Jamese Camerona. Budeš moct prozkoumat celou planetu Pandora a tvým hlavním úkolem bude chránit bohatství, které se snaží vytěžit organizace RDA. 

Avatar: Frontiers of Pandora zatím nemá určený termín relasu, ale už teď je jasné, že vyjde na PC, konzolích Xbox a Playstation a taky na streamovací službě Stadia.