Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Skončila Olympiáda dětí a mládeže 2023, triumfoval Královéhradecký kraj

Ve čtvrtek po pěti dnech uhasl plamen 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Tentokrát triumfoval Královéhradecký kraj, ve kterém se olympiáda konala.

Zimní olympiády dětí a mládeže se zúčastnilo na 2000 členů výprav, z nich více než 1151 tvořili právě sportovci. Olympiáda trvala od neděle do čtvrtka a představila celkem 10 sportů a 26 různých disciplín.

Celkově bylo rozdáno přes 100 medailí. Nejvíce bodů pak získal Královéhradecký kraj, následovaný Moravskoslezským krajem a krajem Libereckým.

Jsem nadšený z toho, jakým způsobem Olympiáda dětí a mládeže probíhala. Byla tady skvělá atmosféra a mohli jsme sledovat výborné sportovní výkony. Dlouho jsme se připravovali a ukázalo se, že to byla správná cesta.
zhodnotil akci hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček pro Olympijský tým

Bohatě navštěvovaný byl také Olympijský dům ve Špindlerově Mlýně, kam se přišli podívat takové sportovní hvězdy, jako je třeba Eva Adamczyková, Patrik Eliáš, Martina Dubovská nebo Tomáš Kraus.

ODM je každoroční celostátní soutěž pro děti od 10 do 16 let, které bojují o individuální medaile a také o body pro svůj kraj.

Za 20 let konání se dětských olympiád zúčastnilo přes 50 000 mladých sportovců a sportovkyň. Mezi nimi je řada dnes úspěšných sportovců, například lyžařka Ester Ledecká či hokejista David Pastrňák. Na organizaci olympiády se podílí vždy jeden kraj, sportovní svazy a Český olympijský výbor.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.