Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Školy na Floridě mohou žákům pouštět videa, která popírají globální oteplování

Floridské školy budou mít nově jako součást vzdělávacího kurikula i videa od společnosti PragerU. Konzervativní skupina v nich chce žákům předat alternativní názory, které jdou proti levicovým proudům – například popírající globální oteplování. Podle odborníků může dojít k ovlivnění dětí a k předání názorů, které nejsou realitou.

Floridské ministerstvo školství (Florida Department of Education) schválilo využití videí konzervativní skupiny PragerU ve výuce. Ta budou sledovat děti od předškolního věku do páté třídy. Ve videích je zpochybňována klimatická změna, a i například obnovitelné zdroje energie.

Výroky, které nyní díky videím poslouchají děti na Floridě:

Klimatičtí aktivisté jsou jako nacisti.

Větrná a sluneční energie znečišťuje Zemi a znepříjemňuje život.

Nedávné teplotní rekordy odrážejí přirozené teplotní cykly.

Co to je PragerU?

PragerU, celým názvem Prager University Foundation, je pravicová skupina, a i přes svůj název není oficiální akademickou institucí. Tvoří videa a další materiály, které vysvětlují aktuální dění, historii nebo občanská témata.

Svou tvorbou chtějí dětem dát alternativní pohled na témata, která jsou podle nich zobrazována v americkém veřejném prostoru příliš levicovým pohledem.

Podle odborníků, kteří videa organizace studovali, mohou vystavit tři miliony floridských žáků na veřejných školách názorům, které se nepodobají realitě. Obávají se, že bude tímto způsobem vychována generace, která podporuje fosilní paliva, a naopak obnovitelné zdroje energie odmítá.

Právě Florida je prvním státem, který tato videa adaptoval do svého vzdělávacího systému. Místní guvernér Ron DeSantis, mimo jiné i kandidát na prezidenta, sám označil klimatickou změnu jako „levicovou věc“.

Zdroje: The Guardian, Time, Scientific American

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.