Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Škola v Uvalde bude srovnána se zemí, město postaví novou

Základní škola ve městě Uvalde, kde střelec před měsícem zabil 19 dětí a 2 dospělé, bude srovnána se zemí. Starosta města uvedl, že nemůže po nikom chtít, aby se na místo tragédie vracel.

Před více než měsícem, 24. května, došlo v texaském městě Uvalde na základní škole k jedné z mnoha tragédií, kterým Spojené státy pravidelně čelí. Teprve osmnáctiletý Salvador Ramos vtrhl do Robb Elementary School a po hodině držení rukojmí zastřelil devatenáct dětí a dvě učitelky. Žákům bylo mezi devíti a jedenácti lety a střelba se stala tou nejhorší v texaské historii.

You can never ask a child to go back or a teacher to go back in that school ever.
Starosta města Uvalde, Don McLaughlin

Starosta města Don McLaughlin před pár dny uvedl, že škola bude srovnána se zemí. Zatím nebylo stanoveno jasné datum a ostatních 250 žáků bude mezitím rozmístěno do další dvou základních škol v Uvalde. McLaughlin uvedl, že po nikom nemůže žádat, aby se do budovy po takové události vracel.

Nejedná se přitom o první případ strhnutí školy po takové tragédii. V roce 2013 byla srovnána se zemí také Sandy Hook Elementary School v Connecticutu, kde bylo v prosinci 2012 zastřeleno 20 dětí a 6 dospělých.