Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

SKAM z Brna? Česká televize připravuje seriál o dospívání

Středoškoláci, láska, trápení i hledání vlastní identity. Česká televize připravuje seriál o dospívání s názvem TBH. Dočkáme se SKAMu po česku?

Nový seriál TBH, který by měl mít premiéru na portálu České televize iVysílání už na jaře, bude pojednávat o hledání hranic ve světě dospívání a manipulativních sociálních sítích, informuje ČTK. Sami tvůrci o něm mluví jako o „seriálu, který jsme potřebovali vidět, když nám bylo patnáct, jenže tehdy nebyl". Dočkáme se tedy české verze populárního SKAMu?

V úvodní epizodě diváci například nahlédnou na to, jak nezdařený střelecký útok ovlivní životy několika studentů jedné brněnské střední školy. Příběh má při tom sledovat členy florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí partu Bitchez.

"Dlouhodobě mne autorsky velice zajímá zlomové období mezi dětstvím a dospělostí, období, kdy člověk ještě nemá plně kontrolu nad okolnostmi svého života, ale zároveň už nese za své činy odpovědnost; když musí dělat rozhodnutí, která často zásadně ovlivní další život, ale přitom se ještě hledá a zjišťuje, kdo vlastně je a kým chce být," sdělila režisérka Lucia Kajánková.

Jelikož za seriálem stojí především mladý tým, je reálná šance, že počin bude mít schopnost mládí a situace s ním spojené vykreslit přesně tak, jak jej současná generace prožívá. V hlavních rolích se představí Martina Jindrová, Vojtěch Franců, Martina Czyžová, Jiří Hába, Filip Srbecký a Tomáš Dalecký.

Záměrně jsem seriál připodobnil k norskému SKAMu, i když by byl nasnadě i současný hit Euphoria. Seriál TBH ale svou sílu staví na něčem úplně jiném, než je explicita a drogy. Nevím jak vy, ale já už se těším.