Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Simone Rocha byla zvolena další hostující návrhářkou Jeana Paula Gaultiera

Simone Rocha byla vybrána jako další hostující návrhářka francouzského módního domu Jean Paul Gaultier.

Jedinečný koncept

Když se Jean-Paul Gaultier rozhodl v roce 2020 odstoupit z funkce uměleckého ředitele svého stejnojmenného domu, značka se rozhodla, že ho trvale nenahradí. Místo toho si na každou přehlídku pozve jiného návrháře, který bude nově interpretovat jeho svět. Po Olivieru Rousteingovi, Haideru Ackermannovi a Julienu Dossenovi představí v lednu 2024 kolekci JPG Simone Rocha.

Zdroj: JPG, Fashion United

Kdo je Simone Rocha?

Irská návrhářka vystudovala National College of Art and Design v Dublinu a svou první kolekci představila v roce 2010 na Londýnském Fashion Weeku. Značka prodávaná na trhu Dover Street Market se postupně zviditelnila a v roce 2014 byla jedním z finalistů ceny LVMH. V roce 2016 byla na British Fashion Awards vyhlášena návrhářkou roku.

Po spolupráci se značkami Crocs, Moncler a H&M bude nyní nabízet romantickou a květinovou módu i JPG. Zatímco JPG je známý svými korzety a výraznou strukturou, Rocha je spíše zvyklá na tylové konfekce, často bez jakéhokoli tvaru, volány, vrstvy, krajky a květiny. Propojení těchto dvou stylů bude tedy velice zábavné ke sledování a už nyní je přehlídka v seznamu vysoce očekávaných.

Pařížský Haute Couture Week se blíží

Návrhářka v úterý ráno zveřejnila na svém Instagramu obrázek kytice květin s Gaultierovým vzkazem: Gratuluji k vaší přehlídce!!! A uvidíme se na té příští... v Paříži!!!

Znamená to, že Rocha v lednu 2024 předvede v Paříži během Haute Couture Week jednorázovou kolekci, v níž se spojí její estetika s Gaultierovou. Couture je považováno za vrchol řemeslné zručnosti v módě. Oděvy jsou dražší a extravagantnější a bývají vyráběny ručně a jednorázově.

Zdroj: Simone Rocha

Od Met Gala po královskou rodinu

Modely Rochy v minulosti oblékly celebrity, včetně zpěvačky FKA Twigs, Billie Eilish, herečky Keiry Knightley a Nicoly Coughlan, takže na její přehlídce v Paříži se možná sejde hvězdná front row. Simone je také jednou z nejoblíbenějších návrhářek Meghan Markle a Kate Middleton.

Podívej se, jaké modely vynesly celebrity od návrhářky v minulých letech a jaké další looky Simone vyrobila.

Zdroj: W Magazine