Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Síla minerálů se liší i podle jejich tvaru. Používáš ty správné?

Připravila jsem pro tebe průvodce tvary krystalů. Pojďme se podívat, jestli pro své účely používáš ty správné!

Krystaly můžeme vidět ve všech možných tvarech a velikostech. Některé jsou zaoblené a ohlazené, jiné nepravidelné nebo tvořené kombinací ploch, hran a hrotů.

Každý minerál má své stálé přirozené účinky, a to bez ohledu na jeho tvar či zpracování. Ale protože mají i tvary své jedinečné vlastnosti, rozhodují o tom, jakou sílu daný kámen může mít a k čemu je nejvhodnější ho používat.

Představím ti ty nejběžnější tvary, které obvykle seženeš v každém local crystal shopu.

Surové vs. tromlované kameny

Surové kameny a krystaly jsou zanechané v přirozeném stavu, ve kterém byly nalezeny v přírodě. Nejsou broušené, tvarované ani leštěné. Mívají drsné hrany, ve kterých se drží energie. Jsou díky tomu silnější a vhodnější k léčení a meditaci, než kameny hladké.

Tromlované kameny jsou broušené, tvarované a leštěné tak, aby měly hladký povrch a konzistentní tvar. Leštění kamene často zvýrazní jeho barvu a přidá mu na estetičnosti, na druhou stranu však zmírňuje jeho energii a sílu.

Pokud je krystal hladký a zaoblený, jeho energie je klidnější a balanční.

Teď se pojďme podívat na specifické tvary kamenů z obou těchto kategorií!

Geody

Také označované jako drúzy, jsou nejmocnějším druhem neopracovaných minerálů. Vznikají v dutinách hornin a jsou tvořeny krystaly namířenými směrem dovnitř. Používají se na ochranu větších prostor. Mají jedinečnou schopnost násobit účinky ostatních minerálů, můžeš jimi proto nabíjet své krystaly. Nejčastěji se můžeš setkat s křišťálovou nebo ametystovou geodou.

Můj tip: Postav geodu do nejfrekventovanější místnosti u tebe doma (obývák, kuchyně) a nech působit její energii!

Hrot

Hroty mají šest ploch, které se setkávají v jednom bodě, a to ve špičce. Energie krystalu je směřována přesně do tohoto bodu. I přesto, že jde většinou o opracovaný kámen, má díky svému tvaru silnou energii a dokonce zvyšuje sílu ostatních minerálů.

Hrot je perfektní pro nabíjení nejen ostatních minerálů, ale může dobít i tebe.

Můj tip: Do levé ruky dej hrot špičkou směrem k sobě, do pravé špičkou od sebe. Zavři oči a nech mezi krystaly proudit energii.

Fantom

Fantom se na první pohled může podobat hrotu, uvnitř něj se však skrývá stínový, přízračný obraz druhého krystalu, který z fantomu činí naprosto jedinečný úkaz. Vysílá velmi jemné vibrace, a pokud se na něj chce meditující člověk naladit, musí naprosto zklidnit svoji mysl.

Vzniká tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po nějaké době (stovky, ale i tisíce let) začne opět růst. Původní krystal obalí uvnitř sebe. Vzorec, který je vytvořen uvnitř, je symbolem růstu a podporuje tok pozitivní energie v našem životě.

Jsou to meditační a léčivé krystaly, které můžeš použít pro kontakt s tvým vnitřním já za účelem sebepoznání. Nabízí způsoby, jak dosáhnout dalšího vývoje a růstu.

Můj tip: Použij ho k meditaci a hlubšímu poznání sama sebe.

Koule

Koule je perfektně obroušený kámen, který vyzařuje energii rovnoměrně ze všech úhlů. Směřuje všechno energetické dění do svého středu. Je ideální, pokud potřebuješ uzemnit. Zpomaluje a neutralizuje škodlivé nebo nevyvážené energie. Pomáhá otevírat čakru třetího oka, podporuje seberozvoj, intuici a přináší štěstí.

Můj tip: Použij ji při meditaci nebo věštění!

Jehlany

Krystal ve tvaru jehlanu má čtyři boční strany a základnu. Na vrcholku se zesiluje a sjednocuje veškerá energie. Široká základna energii uzemňuje, strany ji zesilují a hrot ji směřuje k cíli, pro který se rozhodneš.

Mohou být přírodní i uměle vytvořené. Mezi umělé se řadí pyramidy, které zvyšují a soustřeďují základní vlastnosti krystalů.

Tvar pyramidy je významný již od dob starověkého Egypta. Léčivá energie, kterou pyramidy vytvářejí, a jejich schopnost posilovat pozitivní energii, přiměly Egypťany stavět tyto mystické stavby k prosperitě jejich království. Egypťané v tom však nebyli sami. I další starověké kultury používaly tvar pyramidy jako znázornění spojení mezi zemí a duchovnem.

Věří se tedy, že pyramidy z krystalů mají zvláštní duchovní a léčivé vlastnosti. Krystaly ve tvaru pyramidy mají zvýšenou sílu. Lze je využívat k odvádění negativní energie, odstranění bloků jednotlivých čaker a srovnání vibrací.

Můj tip: Použij ho při manifestaci!

Přeješ si rozbor více tvarů krystalů? Dej nám vědět!

VSTOUPIT DO DISKUZE

Přeješ si rozbor více tvarů krystalů? Dej nám vědět!

VSTOUPIT DO DISKUZE