Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Shrnutí předávání cen Grammy 2022

4. dubna 2022 se konal 64. ročník každoročního předávání hudebních cen Grammy. Kdo vyhrál jednotlivé kategorie a kdo předvedl nezapomenutelné vystoupení?

Cena Grammy je jednou z neuznávanějších cen v hudebním průmyslu, která se uděluje každý rok ve Spojených státech buď hodnocením National Academy of Recording Arts & Sciences, nebo Latin Academy of Recording Arts & Sciences.

Letošní ročník se konal v MGM Grand Areně v Las Vegas a akci moderoval Trevor Noah.

Výherci

Album roku

V kategorii album roku byl nominován například Justin Bieber s albem Justice, Doja Cat s albem Planet Her, Billie Eilish s albem Happier Than Ever, Lil Nas X s albem Montero, Lady Gaga a Tony Bennett s albem Love for Sale, Kanye West s albem Donda a Taylor Swift s albem Evermore.

Kategorii Album roku však vyhrál Jon Batiste s albem We Are!

Nahrávka roku

V této kategorii byla nominována například ABBA s písní I Still Have Faith in You, Billie Eilish s písní Happier Than Ever, Lil Nas X s písní Montero (Call Me by Your Name), Olivia Rodrigo s písní Drivers License, Jon Batiste s písní Freedom, Doja Cat feat. SZA s písní Kiss Me More, Tony Bennett a Lady Gaga s písní I Get a Kick Out of You, Justin Bieber feat. Daniel Cesar a Giveon s písní Peaches a Brandi Carlile s písní Right on Time.

Tuto kategorii vyhráli Silk Sonic s písní Leave the Door Open!

Nejlepší výkon popového dua

Nominováni byli například Tony Bennett a Lady Gaga s písní I Get a Kick Out of You, Justin Bieber a Benny Blanco s písní Lonely, BTS s písní Butter a Coldplay s písní Higher Power.

Tuto kategorii vyhráli Doja Cat feat. SZA s písní Kiss Me More!

Nejlepší popové vokální album

Nominován byl Justin Bieber s albem Justice, Doja Cat s albem Planet Her, Billie Eilish s albem Happier Than Ever a Ariana Grande s albem Positions.

Tuto kategorii vyhrála Olivia Rodrigo s albem Sour!

Nejlepší R&B album

Nominováni byli Snoh Aalegra s albem Temporary Highs in the Violet Skies, Jon Batiste s albem We Are a HER s albem Back of My Mind.

Vítězem v této kategorii se stala Jazmine Sullivan s albem Heaux Tales!

Nejlepší rapový výkon

Nominovaná byla Cardi B s písní Up, J. Cole feat. 21 Savage a Morray s písní ​My Life a Megan Thee Stallion s písní Thot Shit.

Vítězem v této kategorii se stal Baby Keem feat. Kendrick Lamar s písní Family Ties!

Nejlepší nový umělec

Nominováni byli například Arooj Aftab, Jimmie Allen, Baby Keem, Finneas, Glass Animals, Japanese Breakfast, The Kid Laroi a Arlo Parks.

Tuto kategorii však vyhrála Olivia Rodrigo!

Skladba roku

Nominován v této kategorii byl například Ed Sheeran s písní Bad Habits, Alicia Keys a Brandi Carlile s písní A Beautiful Noise, Olivia Rodrigo s písní Drivers License, HER s písní Fight for You, Billie Eilish s písní Happier Than Ever, Doja Cat feat. SZA s písní Kiss Me More, Lil Nas X s písní Montero (Call Me by Your Name), Justin Bieber feat. Daniel Cesar a Giveon s písní Peaches a Brandi Carlile s písní Right on Time.

Vítězem této kategorie se stali Silk Sonic s písní Leave the Door Open!

Nejlepší popový sólový výkon

Nominován byl například Justin Bieber s písní Anyone, Brandi Carlile s písní Right on Time, Billie Eilish s písní Happier Than Ever a Ariana Grande s písní Positions.

Tuto kategorii vyhrála Olivia Rodrigo s písní Drivers License.

Nejlepší metalový výkon

Vítězem se stali Dream Theater s písní The Alien!

Nejlepší rocková skladba

Nominováni byli například Weezer se skladbou All My Favorite Songs, Kings of Leon se skladbou The Bandit, Mammoth WVH se skladbou Distance a Paul McCartney se skladbou Find My Way.

Vítězem v této kategorii se stali Foo Fighters se skladbou Waiting on a War.

Nejlepší alternativní hudební album

Tuto kategorii vyhrála St. Vincent s albem Daddy’s Home!

Nejlepší rapové album

Nominován byl J. Cole s albem The Off-Season, Nas s albem King’s Disease II a Kanye West s albem Donda.

Vítězem v této kategorii se stal Tyler, the Creator s albem Call Me If You Get Lost!

Nejlepší rapová skladba

Nominováni byli například DMX feat. Jay-Z a Nas se skladbou Bath Salts, Saweetie feat. Doja Cat se skladbou Best Friend, Baby Keem feat. Kendrick Lamar se skladbou Family Ties a J. Cole feat. 21 Savage & Morray se skladbou ​My Life.

Tuto kategorii vyhrál Kanye West feat. Jay-Z se skladbou Jail!

Producent roku

Nominován byl například Rogét Chahayed, Mike Elizondo, Hit-Boy a Ricky Reed.

Kategorii Producenta roku vyhrál Jack Antonoff.

Nejlepší píseň napsaná pro vizuální média

Nominováni byli Kristen Anderson-Lopez s Robert Lopez feat. Kathryn Hahn, Eric Bradley, Greg Whipple, Jasper Randall a Gerald White s písní Agatha All Along, P!nk s písní All I Know So Far, HER s písní Fight for You, Jennifer Hudson s písní Here I Am a Leslie Odom s písní Speak Now.

Tuto kategorii vyhrál Bo Burnham s písní All Eyes on Me!

Ikonická vystoupení

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.