Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sexuální obtěžování i šikana. Herní gigant Activision Blizzard zaplatí 18 milionů dolarů

Herní společnost Activision Blizzard, která stojí za tituly jako World of Warcraft, Overwatch a Diablo, musí zaplatit pokutu 18 milionů dolarů jako vyrovnání v soudním sporu ohledně sexuálního obtěžování a šikany na pracovišti.

Soud mezi bývalými zaměstnanci a společností Activision Blizzard je po několika měsících u konce. Soudce společnosti nařídil, aby zaplatila údajným obětem sexuálního obtěžování a šikany náhradu 18 milionů dolarů, což je více než 394 milionů korun. Podle informací CBS je videoherní gigant připraven vyrovnání zaplatit.

„Muži ve vedoucích pozicích mi sahali na klín, přišli za mnou zezadu a objali mě,“ řekla jedna ze žalobkyň před soudem. „Ti samí lidé, kteří mi říkali, že jsem přecitlivá, byli ti, kteří mě pak osahávali,“ řekla další žena.

Každý současný i bývalý zaměstnanec Activision Blizzard tak nyní může zažádat o odpovídající finanční kompenzaci za sexuální obtěžování či diskriminaci v období od 1. září 2016 až do současnosti.

Nová hra i interaktivní seriál. Co nás čeká na Netflixu v dubnu 2022?

@yanhoechka

Schválení této dohody soudem je důležitým krokem k zajištění toho, aby naši zaměstnanci měli mechanismy pro postih, pokud by zažili jakoukoli formu obtěžování nebo odplaty," uvedl v prohlášení výkonný ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick.

Minulý rok se další herní společnost, Riot Games, dohodla na zaplacení 100 milionů dolarů za urovnání hromadné žaloby kvůli diskriminaci na základě pohlaví a sexuálního obtěžování a za nápravu pochybení proti přibližně 1065 zaměstnankyním a 1300 smluvním pracovnicím.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.