Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Sexistické vtipy moderátora Golden Globes potvrzují, že Barbie was right

Po řadě problémů z minulých let měl být 81. ročník Golden Globes pokusem o návrat k dobám ztracené slávy. To, co si z něj ale diváci a divačky odnesli, je především pachuť z výkonu moderátora, který je kritizovaný za sexistické a misogynní výroky.

Obnovit dobrou pověst Golden Globes se spíš nepovedlo

Komik Jo Koy, který byl jako moderátor oznámen teprve dva týdny před slavnostním večerem, otevřel show těžkopádným monologem, ze kterého bylo nepříjemně a trapně většině přítomných i lidem za obrazovkami.

Pokusil se jít ve stopách většiny svých předchůdců a bavit se na účet nominovaných celebrit, ale jeho vtipy se nesetkaly s pochopením, byly trapné, nevhodné a nervozita byla vidět i na něm samém. Největší kritika se na něj snesla za „vtip“ o Barbie, kterým se nezáměrně dopustil přesně toho sexismu, proti kterému film bojuje.

Zdroj: Pinterest
Oppenheimer is based on a 721-page Pulitzer Prize-winning book about the Manhattan Project, and Barbie is on a plastic doll with big boobies. The key moment in Barbie is when she goes from perfect beauty to bad breath, cellulite, and flat feet. Or what casting directors call character actor!
Joy Koy

Příjemně nebylo nikomu

Odpovědí mu bylo ticho, rozpačité reakce z publika a zkřivené obličeje Helen Mirren a Seleny Gomez, ale i režisérky Grety Gerwig a dalších lidí, kteří za filmem stojí. Komika to zarazilo a aby situaci ještě zhoršil, začal se vymlouvat, že na přípravu vtipů měl jen pár dní.

Yo, I got the gig 10 days ago, you want a perfect monologue?
Joy Koy

Podobně slabě vyzněl i vtip na účet Taylor Swift. „Víte jaký je rozdíl mezi Golden Globes a NFL? Na Golden Globes máme méně záběrů na Taylor Swift,“ prohlásil a kamera se otočila na Taylor, která mu věnovala významný pohled a napila se drinku.

Za nepovedené vtipy jej čekal obrovský backlash

„Muži dělají misogynní vtipy a očekávají za to smích a potlesk. Pathetic.“

„Nemyslím si, že Barbie je feministický masterpiece, ale redukovat ji na film o plastové panence s „big boobies“ je nechutné.“

„Mohl ponižovat Oppenheimera, ale rozhodl se kopat do Barbie. Byla to volba, zapamatujte si to.“

To jsou jen některé z reakcí, které si Joy Koy vysloužil po svém nepovedeném vystoupení. „Ano, dělám stand-up, ale pozice moderátora je o něčem jiném. Šel jsem do toho a říkal, co mi napsali. Měli jsme na to 10 dní. Bylo to narychlo, cítím se špatně, ale i tak musím říct, že jsem za moje vystoupení rád,“ prohlásil v reakci na backlash Jo Koy pro Variety.

Pro Barbie to ale nebyl jen večer špatného humoru, tvůrkyně a tvůrci si odnesli několik sošek včetně jedné za hlavní píseň What Was I Made For od Billie Eilish a sošku za Cinematic and Box Office Achievement.

Jak vypadal celý galavečer a kdo měl největší úspěch, najdeš tady.👇

81. ročníku udílení Zlatých glóbů kraloval Oppenheimer. Jak dopadla Barbie?

by @martinastrel

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.