Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Šéf španělského fotbalu čelí kritice kvůli líbání hráček po MS

Šéf španělského fotbalu, Luis Rubiales, čelí kritice od politiků, novinářů i uživatelů sociálních sítí. Důvodem je jeho chování na slavnostní ceremonii po vítězství španělských fotbalistek na MS, kde hráčky líbal, Jenni Hermoso i na ústa. Později se za své chování omluvil, podle některých politiků však ne dostatečně.

Prezident španělské fotbalové federace, Luis Rubiales, čelí v posledních dnech kritice, kterou vyvolalo jeho chování na slavnostní ceremonii na ženském Mistrovství světa. Španělské fotbalistky si šly po výhře 1–0 s Anglií pro medaile k prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi a španělské královně Letizii. Na stadionu v Sydney šel hráčkám popřát právě i šéf španělského fotbalu, který při gratulaci hráčky políbil. Kritizován je však především za polibek s hráčkou Jenni Hermoso, kterou nejprve chytl v objetí a poté ji políbil na ústa.

Právě Hermoso se k situaci později vyjádřila v live streamu, ve kterém zmínila, že se jí polibek nelíbil. Celou situaci se poté snažila více objasnit:

Bylo to spontánní, oboustranné gesto, vyvolané obrovskou radostí z výhry Světového poháru.
Jenni Hermoso, španělská fotbalistka

Sám Rubiales situaci vysvětloval jako polibek dvou přátel, kteří spolu slaví úspěch, a všechny, kteří v tom vidí něco jiného označil za „idioty a hloupé lidi“.

V pondělí se však do diskuze, která dominovala na sociálních sítích, vložili i španělští politici, kteří vyjádřili kritiku k takovému činu. Například španělská ministryně pro rovnost Irene Montero označila polibek za formu sexuálního násilí.

Luis Rubiales se za své chování později omluvil videem na sociálních sítích.

Musím přiznat, že jsem udělal velkou chybu. Bylo to bez zlého úmyslu v okamžiku velkého vzrušení. V té době nám to přišlo přirozené, ale z pohledu zvenčí to způsobilo rozruch. Musím se omluvit, poučit se z toho a uvědomit si, že když jsem prezident, musím být opatrnější.
Luis Rubiales, prezident španělské fotbalové federace

Zdroj: ČTK, The Athletic, The Guardian, CNN

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.